E dielë, Shtator 23, 2018
Ballina Etiketimet Petrit Vasili

Etiketim: Petrit Vasili

Vasili-Markut: Do hetohen tre çështjet e Kryeministrit Rama?

Kryetari i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, përmes një postimi në facebook, i ka drejtuar disa pyetje Kryeprokurores së Përkohëshme, Arta Marku. Vasili...

Petrit Vasili: Gjykata e Strasburgut foli, qeveria shqiptare ka ndërhyrë në...

Kryetari i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili akuzon qeverinë se ka ndërhyrë në mënyrë kriminale në Gjykatën e Strasburgut për të bllokuar proceset...

Vasili: Drejtësia e re është listë çmimesh nga pazari i Ramës

Kreu i grupit parlamentar i LSI-së, Petrit Vasili, shkruan se Drejtësia e re, po ngrihet si listë çmimesh dhe kjo nga pazari i Ramës....

Audiopërgjimi, Vasili: Arta Marku ”po vuan” veprat penale të Ramës

Kreu i grupit parlamentar i LSI-së, Petrit Vasili, hedh akuza të forta ndaj Kryeprokurores së Përkohshme, Arta Marku. Vasili thotë se Marku ka marrë...

Vasili: LRI kundër hajdutëve të pushtetit dhe shushunjave përqark tij

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili, në një postim në Facebook ka komentuar betimin që bën të rinjtë e LRI në Jalë....

Vasili: Shqipëria e para për kokainë dhe për kryeministër të çmendur

Referuar raportit të ''The Economist'' se Shqipëria është e para në botë për konsumimin e kokainës, Petrit Vasili, thotë se qeveria gëzon. Kreu i...

Vasili: Kryeministrin italian e kërcënojnë bandat, Ramës i buzëqeshin

Kryetari i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka bërë sot një paralelizëm të luftës kundër krimit të organizuar në Itali dhe në Shqipëri. Vasili...

Ethet e Nilit Perëndimor, Vasili: Informimi i opinionit është i varfër

Nga Petrit Vasili Ministria e Shëndetësisë, na dëgjoi për Ethet e Nilit Perëndimor, le ta bëjë edhe për Fruthin. Pata tërhequr fort vëmendjen e Ministrisë...

Vasili: Pse kryeministri Rama nuk flet më për 40 bandat kriminale?

Kreu i deputetëve të LSI, Petrit Vasili ka reaguar për situatën e krimit në vend. Vasili i drejton një pyetje publike kryeministrit Edi Rama...

Vasili: Italia shtetëzon autostradat, Rama i bën me pagesë

Kreu i grupit të deputetëve të LSI-së në kuvend, Petrit Vasili, shkruan se qeveria Italiane është në fazën e shtetëzimit të autostradave, ndërsa qeveria...

EDITORIAL

Policia arreston grupin kriminal më të rrezikshëm

Nën drejtimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, policia shqiptare arriti të bëjë...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...