E mërkurë, Nentor 21, 2018
Ballina Etiketimet Petrit Vasili

Etiketim: Petrit Vasili

Vasili: Alibitë e lodhura mediatike pas një mosdekretimi

Nga Petrit Vasili- Integriteti i shkoqur dhe alibitë e lodhura mediatike pas një mosdekretimi. Mosdekretimi i një propozimi të një kryeministri për një keshilltar të tij...

“Kryeministri në 3-këndëshin e Bermudeve dhe avoketërit pa atdhe”

Nga Petrit Vasili Kryeministri me vetëdije dhe pa shpëtim është futur brenda 3-këndëshit fatal dhe vdekjeprurës të Bermudeve. Trekëndëshi i Bermudeve: trafik i shfrenuar droge, krim...

Vasili akuza Tahirit: Rruspija që qelbi Shqipërinë me drogë sot bën...

Kreu i deputetëve të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar sot për deklaratat e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Pa e përmendur asnjëherë me emër Tahirin,...

Vasili: Trajektorja e rilindjes nga gënjeshtra drejt mashtrimit….

Kreu i deputetëve të LSI, Petrit Vasili shprehet se nga faza e gënjeshtrës me premtimet, tashmë qeveria e PS ka kaluar në fazën e...

Vasili: Rilindja kthen Parlamentin në gjykatë që mbron deputetët nga arresti

Kreu i deputetëve të LSI, Petrit Vasili e cilëson projektin e PS për Kodin Etik të deputetëve si fundin e sistemit demokratik. Vasili shprehet...

Vasili: Kryeministri që qeveris 4% të shqiptarëve….

Kreu i deputetëve të LSI, Petrit Vasili ka akuzuar Edi Ramën se me qeverisjen e tij ka zgjidhur problemet vetëm për 4 për qind...

Petrit Vasili: Standarti Merkel dhe standarti banal Edi Rama

Kreu i deputetëve të LSI, Petrit Vasili ka krahasuar qëndrimin e Angela Merkel e cila deklaroi se nuk do të kandidojë më për kancelarë,...

Dorëheqja e Fatmir Xhafajt nga detyra, Vasili: Po kryeministri ç’bën akoma...

I pari që ka reaguar nga opozita për dorëheqjen e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ka qenë kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste...

Vasili: Hajdutllëku i zgjedhjeve u vulos

Kreu i deputetëve të LSI, Petrit Vasili ka reaguar për përgjimet e kreut të Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako. Në një postim në twitter,...

Vasili: Kryeministri, skllav i votave të qelbura

Kreu i deputetëve të LSI, Petrit Vasili ka reaguar për faktet e nxjerra nga përgjimet e Prokurorisë, ku provohet se bandat dhe krimi kanë...

EDITORIAL

Ambasada e SHBA: Presim zbatimin e ligjit dhe për ish-ministrin Samir Tahiri

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka reaguar sot për vendimet e gjykatave në vend duke...

FORUM

Behgjet Pacolli, si pasqyrë e dështimit të shtetit të Kosovës

Nga Berat Buzhala - Ne jetojmë në një shtet ku gjysma e ministrave kanë aktakuza, duke e përfshirë...

Interpoli, fajin për dështimin e ka vetë Kosova

Nga Rexhep Qosja - Mjerisht Kosova dështoi edhe për të tretën herë për t’u bërë anëtare e organizatës...