E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Petrit Vasili

Etiketim: Petrit Vasili

Lojërat e fatit, Petrit Vasili: Ramë, pse e pështyve premtimin

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar sot ashpër kundër kryeministrit Rama, një ditë pasi qeveria rrëzoi dekretin e presidentit për rishqyrtimin...

Vasili: BE foli, Ligji i Teatrit ra!! Ngushëllime bashkisë dhe qeverisë!!!

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili thotë se Bashkimi Evropian foli me ligjin për teatrin. Ai thotë se qeveria...

Vasili: Çlirimi i vendit nga krimi që ka kapur Kryeministrin, sfidë...

Për Lëvizjen Socialiste për Integrim, çlirimi i vendit nga krimi që ka kapur për fyti edhe vetë Kryeministrin Edi Rama, është një sfidë pa...

Petrit Vasili: Rama kasap që copëton të vërtetën

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili në një status në "Facebook" është kthyer pas në kohën kur Rama kandidonte në 2003 për...

Vasili: Kryeministrit nuk mund t’i besojmë, ai të shet te kriminelët

Pas vrasjes se 43 vjeçarit në Memaliaj i cili kishte informuar policinë për parcelat e hashashit ka reaguar edhe kreu i grupit të LSI...

Vasili: Shqipëria duhet pastruar njëherë e mirë nga krimi

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili, menjëherë pas mbledhjes së jashtëzakonshme të opozitës parlamentare, deklaroi nga Elbasani se Shqipëria duhet pastruar njëherë...

Petrit Vasili: Ligji i Teatrit, pushtim i Tiranës nga vandalet e...

Kryetari i grupit të LSI, Petrit Vasili në një intervistë  për Report Tv, duke u ndalur te aksioni i opozitës në sesionin e ri...

Ligji i Teatrit, Vasili: Shumicës nuk ia mban ta rrëzojë dekretin,...

Petrit Vasili: Kriminalizimi qeveritar ka lënë vendin pa investime të huaja, në shkretim ekonomik dhe rrënim shoqëror Kryetari i grupit të LSI, Petrit Vasili ishte...

Vendimi i opozitës, Petrit Vasili: Marrëdhënie të kushtëzuar me parlamentin

Deklarata e Kryetarit të Grupit Parlamentar të LSI-së Petrit Vasili pas mbledhjes së përbashkët të dy grupeve parlamentare PD dhe LSI Opozita e bashkuar ka...

Moto e re e LSI, Vasili: Tolerancë 0 ndaj hajdutërisë që...

Partia Lëvizja Socialiste për Integrim, ka zhvilluar sot një mbledhje të Grupit Parlamentar. Në përfundim të kësaj mbledhjeje, ka qenë kreu i grupit, Petrit...

EDITORIAL

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota...

FORUM

Winston Churchill, Zyrih 1946: “Tani, unë ju them: Le të ngrihet Evropa!”

Duhet t’i jepet fund ndëshkimit. Duhet të vijë ai që Gladstone e quajti vite më parë “Akti...

BIRN: Frikë apo përplasje e brendshme: Marku shkëmben akuza me prokurorët

Nga Gjergji Erebara/BIRN/ Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku deklaroi të premten se frika është shkaku i...