E entje, Shtator 20, 2018
Ballina Etiketimet Petrit Vasili

Etiketim: Petrit Vasili

Ligji për Teatrin, Vasili: Ruçi bëri avokatin e grabitqarëve

Kur në kuvend pritet të kalojë me votat e maxhorancës, ligji për Teatrin Kombëtar, kreu i grupit parlamentar i LSI-së, Petrit Vasili, shkruan me...

Vasili: Ruçi të ndalë kriminalizimin dhe delegjitimimin e Kuvendit

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në rrjetin social Facebook, ku i ka kërkuar kreut...

Opozita letër Ruçit: Nesër të miratohet dekreti, jo drafti me ndryshimet...

Kryetari i grupit të PD dhe LSI, Edmond Spaho dhe Petrit Vasili i kanë dërguar një letër kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruci që të...

Vasili: Rama sklerotik, jepe me 3D dhunën në Jalë

Duke marrë shkas nga dhuna e ushtruar ndaj banorëve në Jalë, aty ku dje IKMT prishi 9 ndërtesa, kreu i grupit parlamentar i LSI-së,...

VIDEO/ Dhuna në Jalë, “shpërthen” Vasili: Rama, bastard pa dinjitet që...

Kreu i deputetëve të LSI-së Petrit Vasili, ka reaguar ashpër ndaj dhunimit të banorëve të Jalës nga policia gjatë ditës së sotme. Vasili e cilësoi...

Tensionet në Jalë, Vasili: Banorët kanë të drejtë kur e quajnë...

Aksioni i radhës i Inspektoratit Kombëtar te Mbrojtës së Territorit, është pritur me reagime të forta nga banorët, mëngjesin e sotëm në Jalë. IKMT ka...

Vasili: Arta Marku mburojë e kryeministrit të paditur, kjo është zgjyrë...

Nga Petrit Vasili Që në 11 korrik, Kryeministri është i paditur në Prokurori sepse mashtroi publikisht popullin shqiptar lidhur me audiopërgjimin e vëllait të ministrit...

“Teatri”, Vasili: Po ndryshuan ligjin e teatrit, do ndryshojnë edhe Kryeministrin

Ndërkohë që pritet që dekreti i presidentit për Teatrin të kalojë në Kuvend dhe pak pasi BE dha përgjigjen për çështjen e Teatrit, duke...

Vasili: Nga dekoderat tek teatri, trajektorja e banditizmit qeveritar

Kryetari i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka akuzuar qeverinë dhe kreun e saj për problemin e transmetimeve televizive dhe dekoderave. “Dekoderat ishin thjesht...

Lojërat e fatit, Petrit Vasili: Ramë, pse e pështyve premtimin

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar sot ashpër kundër kryeministrit Rama, një ditë pasi qeveria rrëzoi dekretin e presidentit për rishqyrtimin...

EDITORIAL

Ministri gjerman: Duam reforma konkrete e jo vetëm tortë për mua!

Që prej muajit qershor qeveria "Rama" ka deklaruar se Bashkimi Europian i ka hapur negociatat me Shqipërinë,...

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...