E martë, Shkurt 19, 2019
Ballina Etiketimet Peshkopi

Etiketim: peshkopi

Anulohet koncesioni për privatizimin e llixhave të Peshkopisë

Këshilli i Basenit Ujor Drin-Bunë në prefekturën e Shkodrës ka anuluar lejen e dhënë në muajin dhjetor për shfrytëzimin e ujërave termale në Peshkopi. Mbledhja...

Probleme në aksin Qafë Buall-Peshkopi, asnjë borëpastruese për pastrimin e rrugës

Dëbora ka krijuar probleme në askin rrugor Qafë Buall-Peshkopi. Rruga kalohet me shumë vështirësi dhe me zinxhirë. Ndërsa nuk ka asnjë polic rrugor dhe borëpastruese për...

“E kanë rrahur dhe futur kokën në kazan me ujë në...

Ngjarja e mesditës së djeshme ku 26-vjeçari Qemal Sela qëlloi me automatik duke i lënë të vdekur në vend dy prindërit e tij tronditi...

”Punoj si vrasës me pagesë”, jeta e të riut që vrau...

Prindërit e Qemal Selës, nuk ja dolën që me përpjekjet e tyre ta kuronin nga depresioni, pasi u vranë mizorisht në derën e shtëpisë....

Tragjedia në Peshkopi, policia jep detajet e para nga krimi i...

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur mesditën e sotme. Policia ka bërë të ditur edhe emrat e viktimave...

Tragjedi në Peshkopi, djali vret prindërit

Tragjedi në Peshkopi, i riu vret nënën dhe babanë. Informacionet e para tregojnë se i riu kishte ardhur dje nga Anglia. Viktimat janë identifikuar...

Tre vëllezër hapin zjarr, një i plagosur

Tre vëllezër kanë qëlluar në drejtim të një banese në Zall Dardhë të Peshkopisë, duke plagosur një person. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në...

Rama inspekton ndërtimin e unazës së Peshkopisë

Kryeministri Edi Rama dhe kreu i bashkisë së Dibrës, Muharrem Rama inspektuan kantierin e punimeve për unazën e Peshkopisë që pritet të përfundojë në...

Basha bëhet me ”qytetar dixhital”: Godinën e universitetit po e kthejnë...

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka ndarë një shqetësim të madh të dibranëve, ku ish-godina e universitetit i është dhënë bashkisë. Një qytetar...

Tortat helmuese, banorët: U zgjuam të zverdhur, me të vjella dhe…

Procedohet penalisht pronari i pastiçerisë në Peshkopi, i cili dyshohet se ka shitur ëmbëlsira jashtë kushteve higjienosanitare, duke shkaktuar helmimin masiv të 150 qytetarëve....

EDITORIAL

PD dhe LSI: Të enjten digjen mandatet para popullit dhe rrëzohet kryeministri, edhe me forcë

Tashmë duket se palët politike po shkojnë në përplasje finale ditën e enjte. PD vendosi të dorëzojë...

FORUM

15 konkluzione për protestën e opozitës

Nga: Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Rreth 5 orë demonstrim. Pa fjalime dhe pa asnjë...

Rama si Juventusi i Moggi-t, që bleu ndeshjet dhe arbitrat

Kryeministri Edi Rama, ka reaguar pas vendimit të opozitës së bashkuar për të djegur mandatet parlamentare. Rama...