E mërkurë, Shtator 26, 2018
Ballina Etiketimet Perparim Spahiu

Etiketim: Perparim Spahiu

Spahiu: Mos u habisni, mund të mbetemi pa rroga

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Përparim Spahiu ka ironizuar qeverinë për masat e marra në sektorin e ekonomisë. Ai ka listuar të gjitha shkurtimet...

Spahiu: Vendime gjithmonë të vonuara të BE

Deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu e ka cilësuar të vonuar vendimin e Parlamentit Europian për liberalizimin e vizave me Kosovë. Në një status në Facebook,...

Spahiu: Qeveria është në pikë të hallit me financat

Deputeti i PD, Përparim Spahiu ka deklaruar se Komisioni i Ekonomisë sot ka përgjysmuar fondin për pagesat e të persekutuarve. Në një postim në Facebook...

Kufijtë Kosovë-Serbi/ Spahiu për Petrisch: Diplomatë që shesin vlerat e BE-së

Për çështjen e korrigjimit të kufijve Kosovë-Serbi, ambasadori Wolfgang Petritsch, nuk e sheh si një rrezik për stabilitetin. Deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu, në...

Deputeti i LSI jep lajmin, Bulqiza me stadium! Qeveria të ‘sponsorizojë’...

Bulqiza do të bëhet së shpejti me fushë futbolli të standarteve të certifikuara nga FIFA. Lajmi është dhënë nga deputeti i LSI-së Përparim Spahiu. Por ai...

Spahiu: Arsimi më keq se në diktaturë, të fundit në Europë

Deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu, përmes një postimi në facebook, shkruan se arsimi në Shqipëri është më keq se në diktaturë. Duke ju referuar...

Spahiu: Pagesa e pagave do të jepet me PPP

Deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu, përmes një postimi në facebook, shkruan se nuk ka ende një lajm të mirë për ekonominë në Shqipëri. Spahiu...

Spahiu: Në vetëm në 6 muaj, 24 mijë shqiptarë të papunë

Deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu, thotë se në 6 mujorin e parë të vitit, janë regjistruar 24 mijë të papunë. Spahiu thotë se 50%...

Koncensionet, Spahiu: BE në Bruksel kryqëzoi Qeverinë për modelin e gabuar

Deputeti i LSI, Përparim Spahiu në një status në facebook shkruan se BE në Bruksel kryqëzoi Qeverinë për modelin e gabuar të konçensione dhe PPP-ve,...

Spahiu: 65 për qind e shqiptarëve nuk bëjnë dot pushime

''65% e shqiptarëve nuk kanë para për pushime. Kjo sipas një studimi financuar nga Komisioni Europian'', kështu shprehet deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu. Në...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...