E enjte, Dhjetor 13, 2018
Ballina Etiketimet Permbytje

Etiketim: permbytje

VIDEO/ Shiu përmbyt rrugët e Vlorës

Kanë mjaftuar pak minuta shi, për t'u përmbytur disa prej akseve në Vlorë. Puseta e ujërave të zeza kanë shpërthyer si pasojë e reshjeve të...

Përmbytje sërisht në vend, ja situata

Pa kaluar ende situata e përmbytjeve në Shkodër, aty ku përgjatë muajit mars vendi jetoi nën ''mbretërinë'' e ujit, duket se reshjet e dendura...

Rikthehen shirat, përmbyten rrugët në Kukës

Pas një muaji me mot të thatë e temperatura të larta për muajin Prill reshje shiu të dendura të shoqëruara me erëra dhe vetëtima,...

Përmbytjet, Bashkia Shkodër: 170 banesa të rrethuara nga uji

Pavarësisht motit mjaft të mirë në ditët e fundit, Bashkia e Shkodrës njofton se 1645 hektarë vijojnë që të jenë të përmbytura, ndërsa edhe...

Shkodra nën ujë, Mesi: Do të kompensohen familjet e përmbytura

Ndonëse uji ka nisur të tërhiqet nga zonat e përmbytura gjendja mbetet ende problematike. Qindra banesa vijojnë të mbeten të rrethuara nga uji. Problem...

Shkodër/Ujërat lënë pas baltën, të mbjellat janë kalbur

Fermerët e Nënshkodrës në këtë moment as që nuk i mendojnë aplikimet për ndihmë financiare nga shteti. Prodhimet e tyre janë shkatërruar. Ujërat që...

Përmbytjet në Shkodër, qeveria jep 200 mln lekë për gjënë e...

Një fond prej 200 milion lekësh të vjetra është vendosur nga qeveria, të shpenzohen për të blerë bazë ushqimore për gjënë e gjallë në...

IGJEUM: Po bie rreziku i përmbytjeve në Shkodër, pritet rënia e...

Nga llogaritjet hidrologjike të IGJEUM-it, rezulton se në lumenjtë Drin, Buna dhe Liqenin e Shkodrës do të ketë rënie të prurjeve. Nivelet në pjesën e...

Situata në Shkodër, Ministria: Niveli i ujit ka rënë me 30...

Sipas raportit të fundit nga Ministria e Mbrojtjes, situata në qarkun e Shkodër është drejt përmirësimit. Ka rënie të nivelit të ujit rreth 30 cm...

Qeveria replika me vendorët demokratë për përmbytjet në Shkodër

Uji ka nisur të tërhiqet nga zonat e përmbytura, ndonëse sipërfaqja nën ujë mbetet sërish e lartë, 4555 hektarë, apo thënë ndryshe rreth 500...

EDITORIAL

Afrim Krasniqi: Kryeministri si çun lagje; Hajdeni e më takoni t’ju plotësoj kërkesat!*

Nga Afrim Krasniqi Një javë që studentët janë në protestë. Ka ndodhur më 1990 dhe 1991. Asnjëherë tjetër....

FORUM

4 lëvizjet e studentëve që ndryshuan botën

Kur e përdorni zërin, mund ta ndryshoni botën dhe historia është e mbushur me shembuj të studentëve...

Më arrestoni edhe mua, t’i bëj shoqëri Tupes në burg!

Nga Agron Gjekmarkaj Sapo doli lajmi qe profesori dhe përkthyesi i njohur Edmond Tupe është proceduar nga policia...