Ballina Etiketimet Permbytje

Etiketim: permbytje

Shkodër/Ujërat lënë pas baltën, të mbjellat janë kalbur

Fermerët e Nënshkodrës në këtë moment as që nuk i mendojnë aplikimet për ndihmë financiare nga shteti. Prodhimet e tyre janë shkatërruar. Ujërat që...

Përmbytjet në Shkodër, qeveria jep 200 mln lekë për gjënë e...

Një fond prej 200 milion lekësh të vjetra është vendosur nga qeveria, të shpenzohen për të blerë bazë ushqimore për gjënë e gjallë në...

IGJEUM: Po bie rreziku i përmbytjeve në Shkodër, pritet rënia e...

Nga llogaritjet hidrologjike të IGJEUM-it, rezulton se në lumenjtë Drin, Buna dhe Liqenin e Shkodrës do të ketë rënie të prurjeve. Nivelet në pjesën e...

Situata në Shkodër, Ministria: Niveli i ujit ka rënë me 30...

Sipas raportit të fundit nga Ministria e Mbrojtjes, situata në qarkun e Shkodër është drejt përmirësimit. Ka rënie të nivelit të ujit rreth 30 cm...

Qeveria replika me vendorët demokratë për përmbytjet në Shkodër

Uji ka nisur të tërhiqet nga zonat e përmbytura, ndonëse sipërfaqja nën ujë mbetet sërish e lartë, 4555 hektarë, apo thënë ndryshe rreth 500...

Debati me Bushatin dhe Xhaçkën, deputeti: Erdhën 10 minuta dhe…

Deputeti i PD-së, për qarkun e Shkodrës Romeo Gurakuqi, në një lidhje me skype për edicionin e lajmeve në Ora News ka folur për...

FOTO/ Basha në Shkodrën e përmbytur përlotet në takimin me banorët....

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha kërkon me ngulm që në Shkodër të shpallet gjendja e emergjencës pas përmbytjeve. Vetë ai ka qënë pranë...

Shkodër, Xhaçka thirrje Ademit: Lini llafet, por…

Përmbytjet në Shkodër, kanë futur në ''sherr'' qeverinë dhe Bashkinë e Shodrës. Kjo e fundit kërkon prej 3 javësh shpalljen e emergjencës civile, por...

Shkodër, përmbyten edhe shtëpitë. Peshqit dalin në rrugë

Situata në Shkodër, është sa e rëndë, por edhe e pakuptueshme pse qeveria nuk shpall emergjncën civile. Met Beci, një nga banorët e Dajçit...

Vasili: Shkodra e përmbytur, Rama fshihet dhe krihet

Sërisht në një reagim për përmbytjet në Shkodër, kreu i grupit parlamentar i LSI-së, Petrit Vasili, ngreh shqetësimin se kryeministri Edi Rama nuk guxon...

EDITORIAL

Edi Rama, portalet dhe ligji që po vjen me turravrap

Nga Nikoll Lesi/ Vendimi i kryeministrit Rama për të formalizuar zyrtarisht në tatime portalet online, mbetet një nga...

FORUM

Kanuni i Medias dhe shpifja

Nga Lutfi Dervishi / Media duhet të dallojë qartë komentin nga supozimi dhe nga faktet. Media nuk duhet të...

Pse po e humbim betejën kundër lajmeve të rreme

Nga Mark Scott Trajtimi i problemit të lajmeve të rreme, duhej të ishte një mision i lehtë. Franca...