Ballina Etiketimet Permbytje

Etiketim: permbytje

Denoncimi/ Përmbytet Durrësi, zyrtarët e Rilindjes flenë gjumë

Një lagje në Durrës është përmbytur ditën e sotme, për shkak të çarjes së tubacionit të ujit të pijshëm, ndërkohë që asnjë prej institucioneve...

Meteorologët parashikojnë përmbytje edhe në zonat urbane

Duke filluar nga dita e nesërme rinisin reshjet intensive në të gjithë vendin. Meteorologët parashikojnë borë në zonat malore dhe shira në zonat e...

Emergjencë në Sicili, tërbohet përroi, rrezik për përmbytje

Frikë në Sciacca të Sicilisë në provincën e Agrigento për shkak të rritjes së nivelit të përroit të Cansalamones. Për shkak të shirave të shumta...

Bashkia Kamëz paralajmëron rrezikun e rikthimit të përmbytjeve: Fondet e mjetet...

Ndërsa po afrohet stina e reshjeve, Bashkia e Kamzës paralajmëron rrezikun që të përsëriten përmbytjet e ndodhura edhe vitin e kaluat e në vitet...

Basha: Vlora e Durrësi po përmbyten, dëme në banesa

Gjatë konferencës me gazetarët, kreu i PD-së Lulzim Basha, denoncoi faktit se Vlora dhe Durrësi po përballen me përmbytje vetëm pas disa orëve me reshje...

Autostrada Tiranë-Durrës në rrezik për tu përmbytur

Autostrada Tiranë-Durrës rrezikon të përmbytet edhe këtë vit. Shkak për këtë situatë është mospastrimi i tombinove, që do të lejonin rrjedhjen e lirshme të...

Përmbytje në Francë, 6 të vdekur

Së paku 6 persona kanë humbur jetën si pasojë e përmbytjeve në rajonin Aude në jugperëndim të Francës. Sipas autoriteteve lokale franceze, në vetëm pak...

Përmbytje në Majorka, rryma e ujit rrëmben taksinë, vdes çifti

Të paktën 5 persona kanë vdekur pasi përmbytjet përfshinë ishullin spanjoll të Majorca gjatë natës. Në mesin e të vdekurve ishte një çift britanik...

Përmbytje në Suharekë, raportohet për tetë të plagosur. Si paraqitet situata...

Tetë persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore në Qendrën e Mjekësisë Familjarë në Suharekë nga vërshimet e mbrëmshme. Këtë e bëri të ditur shefi i...

Makth në Athinë! Pas zjarrit, përmbytje të mëdha

Pak ditë më parë, Greqia kaloi një nga tragjeditë më të rënda natyrore në historinë e saj, ku mbi 80 persona humbën jetën si...

EDITORIAL

“Zëri Amerikës” nxjerr korrupsionin, kryeministri e “shpartallon” si dikur Enver Hoxha

-"Bomba" e dytë e "Zëri i Amerikës" kundër qeverisë . Publikohen përgjimet që implikojnë deputetë dhe zyrtarë...

FORUM

Vlora po zien

Nga Anila Hoxha Ne heshtje , me nje heshtje para nje furtune . Eshte ajo heshtja qe numeron...

Sulmi i Kryeministrit të vendit tim kundër “Zërit të Amerikës”, akt i turpshëm dhe i papërgjegjshëm!

Nga Luan Rama - Kryeministri i vendit tim sulmon edhe “Zërin e Amerikës”, zërin e lirisë, atë tribunë...