Ballina Etiketimet Perjashtim

Etiketim: perjashtim

PS kërkon përjashtimin e Bashës

Partisa Socialiste ka depozituar një kërkesë për përjashtimin e kreut të PD, Luzlim Basha nga seanca për shkak të gjuhës së përdorur prej tij...

LSI nis aksionin, i kërkon Kuvendit përjashtimin e Edi Ramës: Fyeu...

Lëvizja Socialiste për Integrim i kërkon Kuvendit përjashtimin e kryeministrit Edi Rama, i cili sipas LSI-së ka përdorur gjuhë fyese dhe dhune në foltoren...

Ha fast food? Përjashtohesh nga Kombëtarja!

Gareth Southgate ka vendosur rregulla të hekurta për kombëtaren angleze në përgatitjet e Kupës së Botës: Në hotelin e kombëtares ishullore janë hequr fast-food...

Ermal Meta pas pezullimit nga Sanremo: Koha për të folur…

Ermal Meta, këngëtari i njohur dhe i talentuar shqiptar, ka reaguar më në fund për pezullimin nga “Sanremo”. Organizatorët e festivalit të famshëm vendosën...

Plani i PS për deputetët e ”dhunshëm”, në janar me kod…

Përpos përjashtimit me 10 ditë nga punimet e Kuvendit, Partia Socialiste ka një plan tjetër për të ndaluar përsëritjen e akteve të dhunshme në...

Përjashtohen 7 deputetë të opozitës dhe një socialist

Katër ditë pas protestës së opozitës brenda dhe jashtë parlamentit ku u hodhën tymues brenda ambienteve të Parlamentit, Byroja e Kuvendit vendosi të përjashtojë...

Zbardhet letra e 7 deputetëve të PS për Ruçin: Donin të...

Shtatë deputetë të Partisë Socialiste, i kanë hartuar një kërkesë për Kryetarin e Kuvendit, Gramoz Ruçi për përjashtimin e kolegëve të PD dhe LSI,...

Vasili: Ruçi njeh 74 deputetë, opozitën e përjashton. Kuvendi jo pronë...

Kreu i grupit parlamentar i LSI-së, Petrit Vasili, ka denoncuar përjashtimin që Kuvendi i Shqipërisë i bën deputetëve të opozitës. Në një postim në...

Kanabis/ Policia e Shtetit përjashton disa punonjës policie

Policia e Shtetit pas kapjes së 200 kg drogë në Mat ka bërë me dije se ka përjashtuar nga radhët e saj disa punonjës...

Elmazi: Ju rrëfej opozitarët që “flirtojnë” me pushtetin, PD-ja ti largojë

Flet për "Koha Jonë", deputetja e PD-së, Liljana Elmazi Intervistoi: Redjon Shtylla Dje, një status i deputetes demokrate, Liljana Elmazi, në portale u cilësua si...

EDITORIAL

Opozita: Protesta dhe Qeveri Tranzitore, kurse Rama: Harrojeni!

-Nga ana e tij, Edi Rama e ka përqeshur këtë kërkesë për Qeveri Tranzitore, duke qenë përhapur...

FORUM

Studentët

Nga Niko Peleshi - Këto ditë Instituti ASPEN në SHBA publikoi raportin e një pune 20 vjeçare mbi...

Për ata që taksën ndaj Serbisë e konsiderojnë ‘tekë personale’ të një lideri

Nga Jakup Krasniqi- Mënyra sesi janë duke komunikuar disa njerëz të politikës shqiptare, të nivelit të lartë...