E martë, Shtator 18, 2018
Ballina Etiketimet Perez

Etiketim: Perez

Perez sulmin Interin: Donin ta blinin Modric falas, s’kisha parë kurrë...

“Lufta” mes Realit dhe Interit për Luka Modric vijon edhe pas përfundimit të merkatos. Zikaltrit provuan në të gjitha mënyrat për të siguruar kroatin,...

Lopetegui prezantohet tek Reali, Perez: Federata Spanjolle gaboi që e shkarkoi

Presidenti i Realit të Madridit, Florentino Perez thotë se "asgjë nuk e justifikon" Spanjën që shkarkoi trajnerin Julen Lopetegui në prag të Kupës së...

Injoroi presidentin e Realit, publikohet video që konfirmon largimin e Ronaldos

Kristiano Ronaldo do të largohet këtë verë nga Reali i Madridit, teksa ky lajm sa vjen edhe bëhet edhe më i vërtet. Një video...

Pakti sekret mes Neymar dhe Perez përfshin edhe Ronaldon

“Neymar do të vazhdojë sezonin e ardhshëm te PSG me 2000%”. Këto ishin fjalët e presidentit të klubit parisien, Al-Khelaifi, kur u pyet në...

Salah “magjeps” Realin, Perez ofron kartonin e Bale

Dëmtimet e shpeshta të Gareth Bale duket se i kanë humbur durimin presidentit të Realit të Madridit, Fiorentino Perez që i ka ofruar kartonin...

Post ceremonia/ Deklarata e Perez nuk do t’i pëlqejë Messit

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez nuk ka kursyer elozhet për Cristiano Ronaldon i cili mbrëmjen e djeshme fitoi “Topin e Artë”. Në një deklaratë...

Perez hap thesin, Reali 200 milionë euro për transferime

Tek ekipi i Real Madridit, drejtuesit e klubit janë duke bërë gati llogaritë e financës, për të ndryshuar diçka në organikën e ekipit. Presidenti i...

Perez me premtime të bujshme, zbuloni cilët lojtarë synon të sjellë...

Trajneri Zinedine Zidane dhe presidenti Florentino Perez ditët në vijim do të ulen për të firmosur rinovimin e kontratës. Perez ka dekalruar se rinovimi...

Pas triumfit, Perez jep premion e majme për lojtarët

Pas fitores 4-1 ndaj Juventusit, Real Madridi ka hyrë në histori të Champions League, duke u bërë skuadra e parë që e fiton dy...

Perez konfirmon Zidane: Mund të qëndrojë përjetësisht te Real Madrid

Real Madrid shkëlqeu në finalen e mbrëmshme, duke i shënuar më shumë gola Juventusit gjatë 90 minutave sesa kishte pësuar gjatë 12 ndeshjeve në...

EDITORIAL

Prestigjozja ‘The Economist’ numëron arsyet përse nuk do të ndryshojnë kufijtë Serbi-Kosovë

Në muajin gusht, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi, njoftuan në një...

FORUM

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...