Ballina Etiketimet Pedagoge

Etiketim: pedagoge

Pedagogët nisin protestën: S’ka paqe me ligjin e Arsimit të Lartë

Studentët e Fakultetit Histori-Filologji do ta vazhdojnë protestën e tyre të mbështetur sot edhe nga pedagogët. Pedagogët kanë marrë vendim për të protestuar 1...

VIDEO/ Përplasje mes studentëve dhe pedagogëve tek Universiteti i Arteve

Disa studentë janë përplasur me një pedagog tek Universiteti i Arteve, përplasje që ka degjeneruar deri në kontakte fizike. Në videon e shpërndarë nga faqet...

Pedagogët në grevë: Të anulohet ligji i Arsimit të Lartë, Rama...

Nërkohë që protesta e studntëve vazhdon me bojkot dhe ngujim në të gjithë Universitetet e vendit, pedagogët paralajmërojnë me pershkallëzim të qëndrimeve të tyre. Asambleja...

Rama ashpërson tonet me pedagogët: Do bashkohem me studentët dhe do...

Rama u përgjigj zv/rektores së Universitetit të Tiranës, të cilës i tha se  qeveria po dëgjon studentët ndërsa pedagogët jo. “Qeveria është përqendruar me të...

Deputeti i PD thirrje pedagogëve: Bashkojuni protestës

Kur protesta e studentëve ka hyrë në ditën e dytë të saj për këtë vit, vjen një thirrje nga deputeti i PD-së Luçiano Boçi. Ky...

Duma: Pegagogët heshtin, nuk janë paguar për dhjetorin

E ftuar në ''Top Talk'', deputetja e PD-së Grida Duma deklaroi se pagat e pedagogëve për muajin dhjetor nuk janë ndarë, megjithatë ata nuk...

Korrupsioni në Universitet, Fuga: Ka pedagogë që janë të trembur

Akademiku Artan Fuga  teksa foli për studentët dhe protestën e tyre, ai u ndal njëherësh edhe tek pjesa e plagjiaturave dhe korrupsionit në universitetet...

Gazetarë, pedagogë, aktivistë dhe aktorë, pjesë e protestës së studentëve

Protestës së studentëve para ministrisë së Arsimit, i janë bashkuar personalitete të njohura. Protestën e mbështeti edhe gazetarja Aranita Brahaj, e cila shprehej: ''Po...

Studentët: Boll na zhvatët, 700 euro për një notë kaluese

Studentët e fakultetit të matematikës në Universitetin e Shkencave të Natyrës janë ngritur kundër mitmarrjes. Ata sot kanë vendosur një parullë ku shkruhet: ''Boll...

“Ky është një lesh shteti”, pyetja me spec e Kristos për...

Debati Rama-pedagogë, ka marrë një kthesë tjetër. Tashmë kur pagat janë marrë, kanë nisur sulmet dhe fyerjet ndaj këtyre të fundit. Rasti më i...

EDITORIAL

Zhvlerësimi i euros, eksportet humbën 105 mln euro në 2018. Paraja kriminale e qeverisë

Prej shumë muajve eurove po pëson pikiatë të fortë, çka vjen nga futja e eurove prej rrjeteve...

FORUM

Roland Qafoku: Sfidat e qeverisë së re të Edi Ramës

Nga Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Për shumicën janë jo vetëm fytyra të reja për...

Studentët

Nga Niko Peleshi - Këto ditë Instituti ASPEN në SHBA publikoi raportin e një pune 20 vjeçare mbi...