E dielë, Shtator 23, 2018
Ballina Etiketimet Pedagoge

Etiketim: pedagoge

Studentët: Boll na zhvatët, 700 euro për një notë kaluese

Studentët e fakultetit të matematikës në Universitetin e Shkencave të Natyrës janë ngritur kundër mitmarrjes. Ata sot kanë vendosur një parullë ku shkruhet: ''Boll...

“Ky është një lesh shteti”, pyetja me spec e Kristos për...

Debati Rama-pedagogë, ka marrë një kthesë tjetër. Tashmë kur pagat janë marrë, kanë nisur sulmet dhe fyerjet ndaj këtyre të fundit. Rasti më i...

80 vite histori, “Ju flet Tirana”

Pedagogë, gazetarë dhe pronarë të radiove janë mbledhur në një forum të përbashkët për të kujtuar magjinë dhe sfidat e radios në 80 vite,...

Pedagogët: Keni vetëm 10 ditë afat ose grevë e përgjithshme universitare

Forumi për Liritë Akademike dhe Autonominë Universitare ka dalë me një deklaratë në përfundim të takimit të djeshëm ku kërkon dorëheqjen e Bordit të...

Ish-deputetes së PD i marrin punën: Flm o Lideri im që...

Ish-deputetja e PD-së, Arbjola Halimi, i është rikthyer çështjes së saj për mosvijimin e punës si Pedagoge. Halimi nuk u bë pjesë e listave...

Hyn në fuqi vendimi, sa do të paguhen pedagogët

Zbardhet vendimi dhe pagat e reja që marrin pedagogët duke filluar nga ky muaj. Janë 5 milionë USD që qeveria ka vënë në dispozicion...

Pranga dy pedagogëve të Universitetit të Shkodrës, akuza për korrupsion

Policia e Shkodrës ka arrestuar pasditen e sotme 2 pedagogë të Historisë të Universitetit “Luigj Gurakuqi” në Shkodër. Sipas të dhënave zyrtare janë arrestuar pedagodët...

EDITORIAL

Policia arreston grupin kriminal më të rrezikshëm

Nën drejtimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, policia shqiptare arriti të bëjë...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...