E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet PDIU

Etiketim: PDIU

PDIU kundër Ramës: Nuk marrim pjesë në asnjë votim që shkel...

Partia për Drejtësi Integrim dhe Unitet nuk do ti bashkohet mazhorancës në vendimin e saj për të emëruar një kryeprokuror të përkohshëm duke shkelur...

Nuk dorëzuan raportet financiare, KQZ gjobë deri në 50 milionë lekë...

Nga Herion Mesi Komisioni Qendror i Zgjedhjeve publikon raportin e verifikimit të financimit të fushatës zgjedhore të partive politike, të cilat morën pjesë në zgjedhjet...

Nesër deputetja e re e PDIU-së merr mandatin

KQZ do të vendosë në mbledhjen e nesërme për zëvendësimin e mandatit të deputetit Bujar Muça, i cili dha dorëheqjen. Sipas listës së PDIU-së...

Mandati i PDIU, KQZ zëvendëson nesër Muçën, deputetja e re Elena...

Kuvendi i Shqipërisë ka shpallur vakancë për një anëtar të saj, pasi Bujar Muça, deputet i zgjedhur në listat e PDIU-së, në qarkun Elbasan...

Balla i ”prish mendjen” deputetes së re të PDIU

Kryetari i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla është fotografuar duke biseduar me deputeten e PDIU-së, Reme Lala në seancën e sotme parlamentare, ku...

Votoi kundër arrestimit të Tahirit, PDIU zyrtarisht në mazhorancë me PS-në

Votimi i pak minutave më parë, ku 75 deputetë votuan kundër arrestimit të deputetit socialist Saimir Tahiri shënoi dhe zyrtarizimin e PDIU-së në koalicionin...

PDIU: Rakipi është verifikuar. PD-ja mos të shpifë

Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet reagoi pas kërkesës së Partisë Demokratike drejtuar prokurorisë dhe KQZ-së për deputetin Aqif Rakipi. PD-ja kërkoi nga prokuroria dhe...

VIDEO e votimit/ Gramoz Ruçi zgjidhet kryetar i Parlamentit me 80...

https://www.facebook.com/Ora.News.RTV/videos/1039192776205844/ Parlamenti i dalë nga zgjedhjet e 25 qershorit ka zgjedhur kreun e ri të tij, Gramoz Ruçi. Ruci mori vota 80 pro, 40 kundër...

“Të bllokohen negociatat” – Thirrjet e Omonias dhe PBDNJ në Himarë,...

Partia për Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar ashpër ndaj thirrjeve antishqiptare nga përfaqësuesit e PBDNJ dhe Omonias drejtuar Greqisë dhe Qipros për bllokimin...

Aksidenti i Rakipit/ PDIU i përgjigjet ashpër PD, thirrje Prokurorisë

PDIU-ja reagon pas aksidentit të mëngjesit të sotëm, ku deputeti i saj, Aqif Rakipi u dorëzua në polici, duke pranuar se kishte aksidentuar me...

EDITORIAL

Deklaratë e 10 prokurorëve të Krimëve të Rënda dhe deklarata e Arta Markut

Në prokurori nuk ka qetësi, ka plasur rrëmuja. Shkak është bërë fillimi i masës disiplinore ndaj 10...

FORUM

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...

Winston Churchill, Zyrih 1946: “Tani, unë ju them: Le të ngrihet Evropa!”

Duhet t’i jepet fund ndëshkimit. Duhet të vijë ai që Gladstone e quajti vite më parë “Akti...