E hënë, Shtator 24, 2018
Ballina Etiketimet PDIU

Etiketim: PDIU

PDIU: Pakt kombëtar për integrimin, reformën zgjedhore dhe referendumet

Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet përshëndet rekomandimin e KE-së për hapjen e negociatave mes Shqipërisë dhe Bashkimit Evropian. Për PDIU, ky është një avancim...

“Bushati-Kotzias”, PDIU: Ministri grek kërkoi mos përmendet Çamëria se do ngrihej...

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka reaguar për vizitën e ministrit të jashtëm grek Nikos Kotzias në Tiranë si dhe takimin që ka zhvilluar...

Protesta e Çamëve, Idrizi “pushton” mediat greke; Shkruajnë me…

Protesta e PDIU-së dhe e shoqatës Çamëria, përballë Amabsadës Greke në Tiranë, ka gjetur pasqyrim në mediat kryesore në Greqi, si rrallë herë këto...

“Spille”, kryebashkiaku i PDIU: Jo sulm politik, raporti me PS…

Me dyshimet se është shpërdoruar detyra duke abuzuar me tokat në Spille, por edhe projektin e stacionit të plazhit, në bashkinë e Rrogozhinës duket...

Rrogozhina u bë me det! Bashkia e re lindi nga aleanca...

Krijimi i Bashkisë së Rrogozhinës, madje dhe me dalje në bregdet, ishte një nga 14 ndryshimet që ju bënë hartës territoriale në moment të...

Mesila Doda rikthehet në politikë nën logon e…

Edhe pse jashtë Kuvendit të Shqipërisë, ish-deputetja e PDIU-së, Mesila Doda, nuk ka qëndruar larg sferës politike. Gjatë një interviste në “Pasdite në Top...

Kuvendi rrëzon rezolutën për “Jerusalemin”, me votat PS-PDIU

Kuvendi ka rrëzuar rezolutën e opozitës për çështjen e ''Jerusalemit'', duke miratuar rezolutën e Partisë Socialiste, që mbron qëndrimin e Shqipërisë në votimin e...

Idrizi: Janë zgjidhur vetëm problemet e Greqisë me ne, por jo...

“Studio e hapur” sjell në ekranin e News24 sonte një nga çështjet e nxehta të momentit, ajo e bisedimeve mes Shqipërisë dhe Greqisë, marrëveshjen...

”Në Dibrën e grushtave”, pas dhunës flasin personazhet dhe qytetarët

Pas përplasjeve të dhunshme brenda bashkisë së Dibrës, institucioni duket se i është rikthyer punës, me një prani të dukshme policësh rreth e qark...

Idrizi paralajmëron dërgimin në Kushtetuese të marrëveshjes për varrezat

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi i ftuar dje në "360 Gradë" në Ora News paralajmëroi se marrëveshja për ndërtimin e varrezave greke mund të...

EDITORIAL

Lapsaxhinjtë, Teatri Kombëtar dhe hidrocentralet mbi Valbonë

Këto ditë po zien debati për Godinën e Teatrit Kombëtar dhe hidrocentralet që po ndërtohen mbi Valbonë. Nëse...

FORUM

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...

Për “tradhëtarët” e avionit dhe histerinë “patriotike” të tokës!

Nga Mentor Kikia - Tashmë dalldia e madhe kaloi. Avioni u kthye, edhe pse pati shumë lutje që...