E martë, Nentor 13, 2018
Ballina Etiketimet PDIU

Etiketim: PDIU

PDIU: Është e vërtetë që nuk ka çamë në Dibër, por...

Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet ka përshëndetur fitoren e kandidatit të majtë në Dibër, Muharrem Rama. Në deklaratën e PDIU thuhet se “Është e...

BIRN: Çamët sundojnë Dibrën, shkarkime dhe presione për vota

 Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative (BIRN) në një shkrim për zgjedhjet në Dibër denoncon fushatën e administratës shtetërore dhe presionet që u bëhen banorëve...

Afrimi Rama-Idrizi dhe llogaritë elektorale

"Koalicioni Rama-Idrizi-etj (por pa PBDNJ-në, e cila nuk pranon të jetë në koalicion me PDIU-në) do të merrte 850 mijë vota; koalicioni Berisha-Basha-etj (plus...

Ndarja e posteve, aleatët rebelohen me Ramën

Koalicioni i PS-së ka më shumë se 40 parti. Selia rozë ka ndarë pushtetin vetëm me pak prej tyre Nga: Redjon Shtylla Koalicioni i majtë ka...

Përfaqësuesi i PDIU, sherr me kandidatin dhe deputetin e PS në...

Përplasje mes kandidatit të Partisë Socialiste Muharrem Rama dhe një përfaqësuesi të PDIU në Dibër. Shkak për përplasjen është bërë prania e deputetit të...

Çfarë mesazhi i çoi Rama – Metës?

Burime në PS thonë se gjatë takimit të fundit në Durrës, Rama i ka dhënë një ultimatum Metës që ky të deklarohet për koalicionin...

Islami: Sherri mes socialistëve për “vrimën” e Shukriut

Deputeti demokrat, Kastriot Islami, zgjedhjet që do të mbahen në Dibër, i ka shoqëruar me akuya të forta. Pas akuzës se videoja seksuale e Shukri Xhelilit është...

Akuza për videoskandalin, PDIU ironizon Islamin: Ka përgjuar pas vrimës së...

Deputeti demokrat, Kastriot Islami, është shprehur se në videon sekusale të  ish-Kryetarit të Dibrës, Shukri Xhelili ka dorë PDIU, por kjo e fundit e ka ironizuar...

Doda: ”Në shtator nis lufta për heqjen e dekoratave të xhelatëve...

Prej më shumë se 8 muajsh, në parlament janë paraqitur tri nisma ligjore për heqjen e medaljeve dhe dekoratave të bashkëpunëtorëve të regjimit komunist. Deputetja...

Mesila Doda: Lajm i mirë, u shfuqizua neni për martesat gay

Deputetja e PDIU-së, Mesila Doda ka festuar në facebook një fitore të partisë së saj, një kauzë që e ka quajtur si një lajm...

EDITORIAL

Manjani: Rama shkeli kushtetutën, një ushtarak s’mund të jetë ministër

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani e ka cilësur shkelje të rëndë Kushtetuese, propozimin e kryeministrit Edi Rama,...

FORUM

Papa Françesku, audiencë të veçantë për vitin e Skënderbeut

Papa Françesku do të presë në një audiencë të veçantë përfaqësues të popullit shqiptar. Në kuadër të...

Fundi i Luftës së Parë Botërore – Asgjë nuk ka kaluar!

100 vjet pas Luftës së Parë Botërore, Evropa është përplot frikë dhe paralajmërime. Ai që beson se...