Ballina Etiketimet PDIU

Etiketim: PDIU

PDIU, Idrizi: Çoni “ligjin e Luftës” në NATO. Kotzias tigër letre

PDIU mblodhi sot Këshillin Kombëtar për të zgjedhur forumet drejtuese. Kryetari Shpëtim Idrizi nënvizoi se çështja çame nuk do të kthehet kurrë në çështje...

Idrizi:Komision parlamentar për çështjen çame

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka prezantuar hapat e radhës së partisë së tij në Këshillin Kombëtar. PDIU do të kërkojë ngritjen e një...

Muhedini: PDIU nuk ka vendosur ende për koalicionin me PS-në

Intervistë me Presidentin e Nderit dhe deputet i Partisë për Drejtësi, Integrim, Unitet,Tahir Muhedini: Kur komisioneri Hahn ngre tonin, politikanët shqiptarë nuk duhet të...

Përplasjet me PDIU për çështjen çame, Meta: Nuk cënojnë koalicionin. Jam...

Kryeparlamentari Ilir Meta deklaroi sot para gazetarëve se qëndrimet për çështjen Çame, e cila ka qenë objekt diskutimesh dhe debatesh mes palëve, nuk ka...

“Buqeta me lule në varrin e gjyshërve të 139 deputetëve”

Deputeti Tahir Muhedini gjatë fjalës së mbajtur sot në Kuvend rrëfeu historinë e dhimbshme të familjes së tij gjatë gjenocidit grek në Çamëri. Muhedini tha...

Llogaritë e vogla politike meskine që fshihen pas sulmeve ndaj Ilir...

Nga Qamil Xhani.   Në fund të vizitës tre ditore të Kryetarit të Parlamentit, Ilir Meta në Greqi, thelbi i debateve për takimet e delegacionit është...

Çështja Çame në çantën e Ilir Metës

"Diplomacia greke ka lëvizur. Një letër “kërcënuese” ndaj Komisionerit Hahn është nisur me postë, në mënyrë që numri dy i shtetit shqiptar të kompleksohet....

Idrizi: PS nuk ka zbatuar marrëveshjen me PDIU

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi thotë se Partia Socialiste nuk ka qenë korrekte në zbatimin e marrëveshjes së koalicionit. I ftuar në emisionin “Tonight Ilva...

PDIU pr/ligj për statusin e naftëtarit për rishikimin e situatës financiare

PDIU ka dorëzuar në parlamentit një pr/ligj për statusin e naftëtarit që parashikon rishikimin e situatës financiare të kësaj kategorie. Deputeti Omer Mano tha...

Këshilltarja e PDIU, kritikë Edi Ramës: “Po sjell plehrat e po...

Nesër në seancën plenare pritet të kalojë për votim, projektligji që do të lejojë importimin e plehrve në vendin tonë, një projektligj i mbështetur...

EDITORIAL

Kryeministri nga facebook i Ulsi Manjës paralajmëron rrëzimin e Bahri Shaqirit

Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja paralajmëron rrëzimin e kandidaturës së dytë që Presidenti Ilir Meta...

FORUM

Kurajo për të qenë vetvetja

Nga Mimoza Manxhari Çdo të linduri në këto 28-vitet e fundit, e përditshmja ju serviri si të bëhen...

Duam marrëzisht Perëndimin, por jemi Lindorë deri në marrëzi

Nga Lorenc Vangjeli Në fatkeqësinë e tij personale, në bastin e egër me drejtësinë e mbas kuriozitetit të...