E hënë, Shtator 24, 2018
Ballina Etiketimet PDIU

Etiketim: PDIU

Dade kundër PDIU: Do kemi pasoja nga kjo parti

Zgjedhjet e ardhsme parlamentare, kanë hedhur partitë në sulm për alenca e koalicione qeverisëse. Por për deputeten e PS-së, Arta Dada, partia e saj...

Kreu i OMONIA-Idrizit: Ja ç’kanë thënë Hitleri e Stalini për ushtarët...

Kryetari i Bashkimit Demokratik të Minoritetit Etnik Grek OMONIA, Leonidha Papas e quan eufori gjithë sa shkroi kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, në një...

Ish-kreu i Arkivit të Shtetit: U sakrifikova në emër të ekuilibrave...

Ish- kreu i Arkivit së Shtetit, Gjet Ndoj shpërthen ndaj qeverisë, më tepër se 2 muaj pasi u largua nga puna. Ai shkruan se...

Nënkryetari i PDIU: Do jemi më të fuqishëm nëse Turqia na...

Gjatë ditëve të fundit mediat greke kanë shkruar se Partia për Drejtësi, Integrim dhe Unitet në Shqipëri ka mbështetjen e Turqisë. Edhe pse nuk...

PDIU, Idrizi: Çoni “ligjin e Luftës” në NATO. Kotzias tigër letre

PDIU mblodhi sot Këshillin Kombëtar për të zgjedhur forumet drejtuese. Kryetari Shpëtim Idrizi nënvizoi se çështja çame nuk do të kthehet kurrë në çështje...

Idrizi:Komision parlamentar për çështjen çame

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka prezantuar hapat e radhës së partisë së tij në Këshillin Kombëtar. PDIU do të kërkojë ngritjen e një...

Muhedini: PDIU nuk ka vendosur ende për koalicionin me PS-në

Intervistë me Presidentin e Nderit dhe deputet i Partisë për Drejtësi, Integrim, Unitet,Tahir Muhedini: Kur komisioneri Hahn ngre tonin, politikanët shqiptarë nuk duhet të...

Përplasjet me PDIU për çështjen çame, Meta: Nuk cënojnë koalicionin. Jam...

Kryeparlamentari Ilir Meta deklaroi sot para gazetarëve se qëndrimet për çështjen Çame, e cila ka qenë objekt diskutimesh dhe debatesh mes palëve, nuk ka...

“Buqeta me lule në varrin e gjyshërve të 139 deputetëve”

Deputeti Tahir Muhedini gjatë fjalës së mbajtur sot në Kuvend rrëfeu historinë e dhimbshme të familjes së tij gjatë gjenocidit grek në Çamëri. Muhedini tha...

Llogaritë e vogla politike meskine që fshihen pas sulmeve ndaj Ilir...

Nga Qamil Xhani.   Në fund të vizitës tre ditore të Kryetarit të Parlamentit, Ilir Meta në Greqi, thelbi i debateve për takimet e delegacionit është...

EDITORIAL

Basha: Do sekuestrojmë pasuritë e personave të përfshirë në afera korruptive dhe PPP

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas nismës që opozita mori për platformën antimafia. Përmes një...

FORUM

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...

Për “tradhëtarët” e avionit dhe histerinë “patriotike” të tokës!

Nga Mentor Kikia - Tashmë dalldia e madhe kaloi. Avioni u kthye, edhe pse pati shumë lutje që...