Ballina Etiketimet PDIU

Etiketim: PDIU

PDIU bën thirrje për protestë masive: Nesër dita e llogarisë

Partia për Drejtësi, Integrim dhe Unitet e drejtuar nga Shpëtim Idrizi që tashmë është në aleancë me Lulzim Bashën i ka bërë thirrje sot...

16 shkurti, Idrizi insiston: Të përmbysim Ramën

Shpëtim Idrizi i PDIU-së, thotë se çdo shqiptar duhet t’i bashkohet protestës së 16 shkurtit. Lideri i PDIU, nënvizon se populli duhet të bashkohet...

PDIU pa anëtarë KZAZ-je, ankimon në Kolegj Zgjedhor vendimin e KQZ

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nisur punën me kodin e vjetër zgjedhor edhe pse në Kuvend ndodhet një draft i ri në pritje të...

Përgjimet e VOA-s, PDIU: Rama i palegjitimuar për të qeverisur, duhet...

Përgjimet e publikuara pak minuta më parë, ashtu sicc pritej kanë nisur të shkaktojnë reagime nga forcat politike shqiptare. Një reagim i ashpër vjen nga...

Idrizi: Tentakulat e Greqisë janë brenda politikës shqiptare

“Tentakulat e Greqisë atëherë e sot janë brenda politikës shqiptare.” Kështu u shpreh sot kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi në fjalën e tij në...

PS-PDIU në këshill miratojnë buxhetin e Tiranës për 2019, opozita bojkot

Me votat e PS dhe PDIU-së, Këshilli Bashkiak i Tiranës miratoi pasditen e sotme buxhetin për vitin 2019. Këshilltarët e opozitës bojkotuan mbledhjen, ndërsa jashtë...

Idrizi: Mbyllja e basteve, gjest i duhur, por Rama po “luan...

I ftuar në emisionin “45 minuta” në Report Tv, aleati i Lulzim Bashës, kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi, vlerëson nismën e qeverisë për mbylljen e...

“U pagua nga Greqia”, Idrizi: A jeni në terezi?! Donit “tradhtarin”

Pasi u përfol se ishte pjesë e listës që paguheshin nga Greqia, kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka thyer heshtjen. Përmes një deklarate publike ai...

Bushati-Idrizit: Bërtet për t’u faktorizuar në hartën e nacionalizmit ballkanik

Ministri i jashtëm Ditmir Bushati i është përgjigjur përmes një postimi në twitter në lidhje me deklaratat e kreut të PDIU, Shpëtim Idrizi. “Kush bërtet...

Idrizi tregon pse iu bashkua opozitës: Marrëveshja e shkruar

Kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi ka shpjeguar arsyet e bashkimit të kësaj force me opozitën. Në rubrikën “Opinion” në News24, Idrizi tha se qeveria...

EDITORIAL

Presidentit Meta për “Deutsche Welle”: Opozita një hap pas, kryeministri dy hapa prapa

Presidenti Meta ishte në Gjermani në Konferencën e Sigurisë, ku takoi kancelaren gjermane Merkel si dhe u...

FORUM

Gjekmarkaj i bën thirrje BE-së dhe Italisë: Mund të shkojmë drejt përplasjes civile, ndërhyni

“Radio Vatikani” ka realizuar një intervistë me pedagogun Agron Gjekmarkaj, i cili ka bërë një apel të...

Protesta zgjoi ambasadorët, mos na e paketoni Ramën si zgjedhje properëndimore sepse…

Nga Mark MARKU Me ndërkombëtarët apo pa ndërkombëtarët? Me SHBA-në, me BE-në, apo kundër tyre? A jo, jo,...