E hënë, Shtator 24, 2018
Ballina Etiketimet PD

Etiketim: PD

Opozita shqiptare unifikon qëndrimin me atë kosovare kundër Thaçit për korrigjim...

Me nisjen e sesioneve të reja parlamentare si dje në Kuvendin e Shqipërisë dhe sot në Kuvendin e Kosovës, opozita shqiptare unifikon qëndrimin e...

Berisha thirrje qytetarëve: Ta rrëzojmë qeverinë me çdo çmim

Ish-kryeministri dhe ish-lideri historik i PD Sali Berisha nga Shkodra i ka bërë thirrje qytetarëve që ta rrëzojnë qeverinë me çdo çmim. Ai hodhi akuza...

Opozita sfidon krimin e mblidhet në Shkodër, Basha thirrje drejtorit të...

Kreu i PD Lulzim Basha i ka bërë thirrje drejtorit të Policisë së Shkodrës të japë dorëheqjen pas ngjarjeve të fundit në Shkodër. Basha...

Rama mbledh Kryesinë e PS, PD dhe LSI mbledhje grupi në...

Partia Socialiste ka mbledhur paraditen e sotme Kryesinë e Partisë, ku përveç diskutimeve për sesionin e ri do të diskutojë dhe rendin e ditës...

PS mbledh Kryesinë ndërsa PD grupin, takim dhe me aleatët

PS dhe PD kanë thirrur grupet parlamentare dhe aleatët në takime të veçanta për të koordinuar aksionin parlamentar. Partia Socialiste pritet të mbledhë kryesinë e...

Salianji: Zgjedhje vendore dhe të përgjithshme bashkë

PD-ja nuk ka filluar ende përatitjet për zgjedhjet e ardhshme lokale, por deputeti demokrat Ervin Salianji i ftuar në studion e lajmeve të ''Ora...

Taksa e banesës, PD: 3.2 mln euro, në llogaritë e drejtorit...

Partia Demokratike akuzon qeverinë Rama se po abuzon me taksën e banesave, një taksë e shtuar për xhepat e shqiptarëve në qeverinë e drejtuar...

Basha shijon çastet e fundit në plazh (FOTO)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ishte ndër të vetmit politikanë që përgjatë kësaj vere, ndau shumë pak të dhëna lidhur me pushimet e...

Shehi-Bashës: Reformën zgjedhore mos e mendo vetëm për vete

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi shprehet i bindur se Partia Demokratike, ashtu edhe Partia Socialiste reformën zgjedhore e mendojnë vetëm për vete, pasi sipas...

“Dalje e rëndësishme për mediat”, çfarë paralajmëron PD?

Partia Demokratike ditët e fundit ka publikuar dokumente, ku ka akuzuar qeverinë për klientelizëm në tendera. Po ashtu PD me anë të dokumenteve ka sulmuar...

EDITORIAL

Lapsaxhinjtë, Teatri Kombëtar dhe hidrocentralet mbi Valbonë

Këto ditë po zien debati për Godinën e Teatrit Kombëtar dhe hidrocentralet që po ndërtohen mbi Valbonë. Nëse...

FORUM

Dëmet që Serbia i shkaktoi Kosovës në luftë, mbi 22 miliardë euro

Mbi 22 miliardë euro llogariten dëmet e luftës që Serbia ka shkaktuar në Kosovë para dhe gjatë...

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...