E hënë, Shkurt 18, 2019
Ballina Etiketimet PD

Etiketim: PD

Tabaku: Rama me xhepa bosh për fermerët, por ka para për...

Vizitat e fundit të Kryeminisrit Rama në fshatra dhe takimet me fermerët, duket se për PD-në janë një lojë. Deputetja e PD, Jorida Tabaku, ka...

Arben Ristani: Bojkot kuvendit! Rama bën si lac, që t’u hyjë...

Sjellja e Edi Ramës në Kuvend do të jetë një nga arsyet e bojkotit nga opozita. Arben Ristani, sekretari i përgjithshëm i PD-së thotë...

Ngjela-Berishës: Kot lodhesh i mjeri Sali

Nga Spartak Ngjela Sali Berisha iu ben thirrje neoosmanëve të ngrihen kundër futjes së Shqipërisë në Bashkimin Europian. Një ligësi e tillë, ka shumë kohë që...

PS: Vonesa për përkthimin e “Vetting”-ut, e panevojshme

Anëtarja e komisionit të posaçëm për Reformën në Drejtësi, Vasilika Hysi shprehet se vonesa për përkthimin e ligjit të “Vetting”-ut ka qenë e panevojshme. Përmes...

Flet për herë të parë “Eskobari i Ballkanit”: Pas akuzave ndaj...

Ai që për policinë dhe median greke cilësohet si “Escobari i Ballkanit”, Klement Balili, ish-drejtori i Transportit në Sarandë ka folur për herë të...

Bllokimi, pas Vettingut ngrin Byroja dhe Gjykata Speciale

Pas pezullimit të ligjit të Vetingut “ngrin” edhe Byroja Kombëtare e Hetimit, superstruktura e projektuar nga amerikanët për të hetuar krimin dhe korrupsionin elitar...

Landfilli i Fierit, PD: Aferë korruptive e Ramës. Asnjë transparencë për...

Partia Demokratike ka akuzuar kryeministrin Edi Rama për ndërtimin e impiantit të plehrave në landfillin e Fierit. Përmes një deklarate për shtyp, PD shpreh shqetësimin...

Elmazi: Ju rrëfej opozitarët që “flirtojnë” me pushtetin, PD-ja ti largojë

Flet për "Koha Jonë", deputetja e PD-së, Liljana Elmazi Intervistoi: Redjon Shtylla Dje, një status i deputetes demokrate, Liljana Elmazi, në portale u cilësua si...

Alarmi i deputetes: Në PD ka pseudodemokratë që po e shkatërrojnë...

Partia Demokratike, nuk është në ditët e saja më të mira e këtë e shprehin vetë deputetët opozitarë. Pas zërave kritikë ndaj lidershipit dhe...

Opozita braktis Kuvendin, bojkot përfundimtar? (FOTO)

Edhe pse ka nisur votimi i projekligjeve, kjo vetëm me votat e maxhorancës pasi opozita edhe si ka deklaruar, ka braktisur Parlamentin. Deputetët demokratë, kanë...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Merkel dhe Mike Pence – dy botë përplasen

Nga DW/ Në Konferencën e Sigurisë në Mynih paraqitën pikëpamjet e tyre kancelarja, Angela Merkel dhe zëvendëspresidenti amerikan,...

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...