E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet PD

Etiketim: PD

PD komenton shifrat e Ramës për Shkodrën: Patëm vrasje, por ne...

Partia Demokraitke, i është përgjigjur keyeminsitrit Edi Rama, për shifrat e vrasjeve në Shkodër të publikuara nga ky i fundit. Në një postim në Facebook,...

Deputeti i PD: Ramës i ka hyrë frika në palcë, shtyn...

Përmes një postimi në Facebook, deputeti i PD, Luçiano Boçi thotë se kryeministri Edi Rama ka shtyrë për pasdite një takim të planifikuar me...

Opozita shqiptare unifikon qëndrimin me atë kosovare kundër Thaçit për korrigjim...

Me nisjen e sesioneve të reja parlamentare si dje në Kuvendin e Shqipërisë dhe sot në Kuvendin e Kosovës, opozita shqiptare unifikon qëndrimin e...

Berisha thirrje qytetarëve: Ta rrëzojmë qeverinë me çdo çmim

Ish-kryeministri dhe ish-lideri historik i PD Sali Berisha nga Shkodra i ka bërë thirrje qytetarëve që ta rrëzojnë qeverinë me çdo çmim. Ai hodhi akuza...

Opozita sfidon krimin e mblidhet në Shkodër, Basha thirrje drejtorit të...

Kreu i PD Lulzim Basha i ka bërë thirrje drejtorit të Policisë së Shkodrës të japë dorëheqjen pas ngjarjeve të fundit në Shkodër. Basha...

Rama mbledh Kryesinë e PS, PD dhe LSI mbledhje grupi në...

Partia Socialiste ka mbledhur paraditen e sotme Kryesinë e Partisë, ku përveç diskutimeve për sesionin e ri do të diskutojë dhe rendin e ditës...

PS mbledh Kryesinë ndërsa PD grupin, takim dhe me aleatët

PS dhe PD kanë thirrur grupet parlamentare dhe aleatët në takime të veçanta për të koordinuar aksionin parlamentar. Partia Socialiste pritet të mbledhë kryesinë e...

Salianji: Zgjedhje vendore dhe të përgjithshme bashkë

PD-ja nuk ka filluar ende përatitjet për zgjedhjet e ardhshme lokale, por deputeti demokrat Ervin Salianji i ftuar në studion e lajmeve të ''Ora...

Taksa e banesës, PD: 3.2 mln euro, në llogaritë e drejtorit...

Partia Demokratike akuzon qeverinë Rama se po abuzon me taksën e banesave, një taksë e shtuar për xhepat e shqiptarëve në qeverinë e drejtuar...

Basha shijon çastet e fundit në plazh (FOTO)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ishte ndër të vetmit politikanë që përgjatë kësaj vere, ndau shumë pak të dhëna lidhur me pushimet e...

EDITORIAL

Prestigjozja ‘The Economist’ numëron arsyet përse nuk do të ndryshojnë kufijtë Serbi-Kosovë

Në muajin gusht, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi, njoftuan në një...

FORUM

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...