E dielë, Korrik 15, 2018
Ballina Etiketimet PD

Etiketim: PD

PS-PD apo PS -LSI? Manjani: Vetëm pushtetin të mos shes qeveria

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, shkruan se gjella mediatike e kësaj vere është nëse do të ketë një qeveri të bazë të gjerë. ''Dmth...

By Pass-i i Tepelenës, Shehu ironi me Ramën: Pyet Tërmet Peçin...

Deputeti i PD-së Tritan Shehu ka reaguar lidhur me projektin në 3D për By Pass-in e Tepelenës që publikoi mëngjesin e sotëm kryeministri Edi...

Afati i fundit ishte qershori, PD shtyn për në vjeshtë zgjedhjet...

Zgjedhjet e afërta vendore duket se nuk janë mjaftueshëm arsye e fortë që procesi i nisur i zgjedhjeve në Partinë Demokratike të përfundojnë në...

Raporti i drogës, PD akuza qeverisë: Dorëzohuni, jeni të rrethuar

Partia Demokratike ka hedhur akuza ndaj qeverisë së Edi Ramës, e cila ka nisur përpjekjet për të hedhur poshtë raportin e Antidrogës Italiane që...

Boçi – Nikollës: MASR s’ka kryer detyrimet për dëftesat, ia hedh...

Deputeti i PD, Luciano Boçi i është përgjigjur deklaratës së ministres së Arsimit, Lindita Nikolla se nuk ka asnjë dëftesë me gabime dhe se...

Asnjë ditë burg për Elvis Roshin, PD: Provë se Rama po...

Partia Demokratike ka reaguar pas vendimit të Gjykatës që e dënon me 60 orë pune në interes publik ish-kryebashkiakun e Kavajës Elvis Roshi, i...

Nikolla i kthehet PD: Dëftesat po shpërndahen, tenderi për dëftesat u...

Pas akuzave të PD-së se po mbahen peng dëftesat e 420 mijë nxënësve, vjen reagimi nga ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla. Në një deklaratë për...

VIDEO/ Basha në Uashington, diskutim për sfidat e NATO-s dhe sigurinë

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha po merr pjesë në eventin e institutit Hudson në Uashingon, një nga më të njohur në botë për politikat publike...

Deputeti i PD sulmon Ramën: Kryebanditi zgjodhi të pasuronte oligarkët

Deputeti i PD-së Klevis Balliu ka sulmuar qeverinë ‘Rama’, ndërsa nuk kurseu akuzat dhe për kryeministrin Edi Rama. Përmes një statusi në ‘Facebook’ Balliu...

PD, Strazimiri: Rama, garant i bosëve të drogës, moskapja e tyre...

Deputeti Gent Strazimiri, në një deklaratë në selinë e Partisë Demokratike, lëshoi akuza të forta në drejtim të kryeministrit Edi Rama. Nga selia blu, Strazimiri...

EDITORIAL

KPK, Edi Rama,Tom Ndreca dhe gjyqi Rama-Basha në 2011. Edhe Tahiri!

-Tom Ndrecës, në korrik 2011, i ra fati i keq të gjykojë si gjyqtar Edi Ramën përballë...

FORUM

Kriza morale shoqërohet gjithmonë me mungesën e drejtësisë

Nga Spartak Ngjela Vërtet mendoni se ka një shtet në botë që të ketë si gjytqtar të Gjykatës...

Një plan i ri për Brexit krijon kanione të reja kaosi

Dhe më e keqja nuk ka ardhur ende The Economist Një qeveri vërtet e ndjeshme do ta kishte patur...