E premte, Shkurt 22, 2019
Ballina Etiketimet Patos

Etiketim: Patos

‘Tërmetet’ në Zharrëz, bashkia pranon dëmet: Rregullohen brenda janarit

Dhjetëra banesa të dëmtuara nga tronditjet e tokës gjatë natës së 19 dhjetorit në zonën e Patos – Marinëzës dhe kryesisht në Zharrëz, do...

Tronditet Fieri, tërmet 4.2 ballë në Patos

Një tërmet me magnitudë 4.2 ballë është ndjerë ditën e sotme në qytetin e Fierit. Tërmeti u ndje pranë fshatit Patos në orët e para të...

Sekuestrohen 66 kg kanabis në Fier, asgjesohen 868 bimë narkotike

66 kg kanabis e sekuestruar dhe 868 bimë të asgjesuara është bilanci i katër operacioneve antidrogë nga policia e Fierit. Po kështu blutë kanë...

Patos, burri vret gruan me thikë

Disa ditë pas krimit makabër në Shkodër, ku gruaja vrau me sopatë në gjumë burrin, një tjetër krim në familja ka ndodhur sonte në...

EDITORIAL

Emrat kandidatë për kryeministër që pranon Opozita për Qeverinë Tranzitore

Djegia e mandatëve të deputetit fut në krizë politike, kushtetuese dhe shoqërore vendin. Parlamenti nuk mund të...

FORUM

Sonila Meço: Shqiptarëve u ka “ngordhur” nervi i protestës

Nga Sonila Meço “Anketa Europiane e Cilësisë së Jetës e hartuar nga Komisioni Europian, në shtatorin e kaluar...

Monologu i Ramës, në panik, i tmerruar, arrogant …

Nga Kastriot Islami/ Sonte në konferencën e shtypit, Rama gulconte nga frika, nga paniku…Atij i merrej fryma nga...