E martë, Shtator 25, 2018
Ballina Etiketimet Paskal Milo

Etiketim: Paskal Milo

Marrëveshja për detin, Milo: Greqia optimiste. Pse “hesht” pala shqiptare?!

Ish-ministri i Jashtëm, Paskal Milo, shprehet optimist se marrëveshja e Shqipërisë me Greqinë për delimitimin e kufirit detar do të arrihet së shpejti. Nisur...

Negociatat, Milo: PD në fazë kritike, arsyet pse disa vende të...

Kreu i PDS-së, Paskal Milo: Nëse zgjedhjet bëhen sot, ose qoftë edhe pas tre muajsh në vjeshtë, opozita nuk ka shanc të ketë rezultat...

Ndërkombëtarët, Paskal Milo: Arsyet pse Shqipëria ndikohet nga ambasadorët

“Republika e ndërkombëtarëve” ishte tema e emisionit të sotëm ‘Studio e Hapur të gazetares Eni Vasili në News24, ku është diskutuar roli i ambasadorëve...

Përplasja tek ‘Varrezat e Dëshmorëve’, Milo: Fatkeqësisht shoqëria jonë jeton me...

I ftuar në emisionin ‘Studio e Hapur’ të gazetares Eni Vasili në News24, historiani Paskal Milo ka komentuar incidentin mes simpatizantëve të ish diktatorit...

Ish-kreu i diplomacisë, Milo: Rama e Basha të shkojnë së bashku...

I ftuar sot në emisionin "45 minuta" në Report TV, ish-ministri i Jashtëm Paskal Milo foli për rrugëtimin e vëshirë të Shqipërisë për t’u...

Paskal Milo: Lash futbollin për “Zërin e Popullit”!

Paskal Milo, ashtu siç nuk e keni parë kurrë. Një bisedë pa doreza në shtëpinë e tij, për rininë, futbollin pasionin e tij të...

Ish-ministri i Jashtëm: Dy diplomatët rusë mund të jenë agjentë, pse...

Ish-ministri i Jashtëm i Shqipërisë Paskal Milo ka folur për dëbimin e diplomatëve rusë në Shqipëri por edhe në SHBA dhe vendet europiane. Në...

Negociatat me Greqinë, ish-ministri i Jashtëm: Çështja Çame, është “patatja e...

I ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News24, ish ministri i jashtëm, Paskal Milo ka komentuar negociatat Shqipëri-Greqi si dhe përgjigjen e MEPJ se ky...

Ngërçi për plotfuqinë, Milo: Rama të shkojë si burrë te Meta

I ftuar sot në emisionin 45 minuta në Report TV, historiani dhe ish-ministri i Jashtëm Paskal Milo ka folur lidhur ne ngërçin institucional mes...

Paskal Milo: Rama dhe Bushati të shkojnë te Presidenti

Historiani dhe ish-ministri i Jashtëm Paskal Milo ka folur lidhur për ngërçin institucional mes qeverisë dhe presidencës lidhur me plotfuqinë për nisjen e negociatave...

EDITORIAL

Opozita me projektligj: Oligarkëve duhet verifikim, sekuestrim dhe penalizim

-Shifra që deklaron PD është e frikshme, pasi flitet për 2.2 miliardë euro abuzim me paratë e...

FORUM

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...