E hënë, Nentor 12, 2018
Ballina Etiketimet Paskal Milo

Etiketim: Paskal Milo

Paskal Milo: Vrasja e ekstremistit grek mund të ishte shmangur

Ish-ministri i Jashtëm, Paskal Milo, i ftuar në emisionin ‘5 pyetjet nga Babaramo”, ka folur mbi ngjarjen e Bularatit, ku një ekstremist grek u vra...

Parashikimi i Milos: Ja kur do të nënshkruhet marrëveshja e detit...

Në emisionin "45 minuta" ne Reportv, i ftuar ka qënë historiani dhe ish-ministri i Jashtëm, Paskal Milo. I pyetur nga drejtuesi i emisionit, gazetari Denis...

Paskal Milo: Korrigjimi i kufijve i parakohshëm, nxit konflikte të ngrira

Presidenti Ilir Meta paralajmëroi se propozimi për ndryshim të kufijve në Ballkan mund të hapë kutinë e Pandorës. Edhe për ish Ministrin e Jashtëm...

Marrëveshja për detin, Milo: Greqia optimiste. Pse “hesht” pala shqiptare?!

Ish-ministri i Jashtëm, Paskal Milo, shprehet optimist se marrëveshja e Shqipërisë me Greqinë për delimitimin e kufirit detar do të arrihet së shpejti. Nisur...

Negociatat, Milo: PD në fazë kritike, arsyet pse disa vende të...

Kreu i PDS-së, Paskal Milo: Nëse zgjedhjet bëhen sot, ose qoftë edhe pas tre muajsh në vjeshtë, opozita nuk ka shanc të ketë rezultat...

Ndërkombëtarët, Paskal Milo: Arsyet pse Shqipëria ndikohet nga ambasadorët

“Republika e ndërkombëtarëve” ishte tema e emisionit të sotëm ‘Studio e Hapur të gazetares Eni Vasili në News24, ku është diskutuar roli i ambasadorëve...

Përplasja tek ‘Varrezat e Dëshmorëve’, Milo: Fatkeqësisht shoqëria jonë jeton me...

I ftuar në emisionin ‘Studio e Hapur’ të gazetares Eni Vasili në News24, historiani Paskal Milo ka komentuar incidentin mes simpatizantëve të ish diktatorit...

Ish-kreu i diplomacisë, Milo: Rama e Basha të shkojnë së bashku...

I ftuar sot në emisionin "45 minuta" në Report TV, ish-ministri i Jashtëm Paskal Milo foli për rrugëtimin e vëshirë të Shqipërisë për t’u...

Paskal Milo: Lash futbollin për “Zërin e Popullit”!

Paskal Milo, ashtu siç nuk e keni parë kurrë. Një bisedë pa doreza në shtëpinë e tij, për rininë, futbollin pasionin e tij të...

Ish-ministri i Jashtëm: Dy diplomatët rusë mund të jenë agjentë, pse...

Ish-ministri i Jashtëm i Shqipërisë Paskal Milo ka folur për dëbimin e diplomatëve rusë në Shqipëri por edhe në SHBA dhe vendet europiane. Në...

EDITORIAL

Manjani: Rama shkeli kushtetutën, një ushtarak s’mund të jetë ministër

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani e ka cilësur shkelje të rëndë Kushtetuese, propozimin e kryeministrit Edi Rama,...

FORUM

Papa Françesku, audiencë të veçantë për vitin e Skënderbeut

Papa Françesku do të presë në një audiencë të veçantë përfaqësues të popullit shqiptar. Në kuadër të...

Fundi i Luftës së Parë Botërore – Asgjë nuk ka kaluar!

100 vjet pas Luftës së Parë Botërore, Evropa është përplot frikë dhe paralajmërime. Ai që beson se...