E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Partisë Socialiste

Etiketim: Partisë Socialiste

PS nis diversionin, Ferhati: Opozita rrëmbeu kauzën e qytetarëve kuksianë

Partia Socialiste nis kundërsulmin ndaj revoltës që ka shkaktuar vendosja e taksës së qarkullimit në Rrugën e Kombit, por dhe rritja e shumë taksave...

Thirrja për mosbindjes civile, reagon Balla: Basha i papërgjegjshëm

Kryetari i Grupit Parlammentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar në lidhje me thirrjen e opozitës për të shkuar drejt mosbindjes civile. Në një...

Deputetja e PS e pranon publikisht: Taksa është e pa përballueshme...

Deputetja e Partisë Socialiste Klotilda Ferhati pranoi publikisht se taksa për Rrugën e Kombit është e papërballueshme nga qytetarët. Deklarata në fjalë u bë...

Financimet ruse në PD, këmbëngul Balla: Prokuroria të marrë në pyetje...

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, në një deklaratë për gazetarët ditën e sotme vijoi me thirrjet drejtuar kreut të PD,...

Komisioni “Tahiri”, deputeti i PS: PD hoqi vëmendjen nga financimet ruse

Deputeti i Partisë Socialiste, Xhemal Qefalia thotë se PD ka kërkuar ngritjen sa më shpejt të komisionit hetimor për “Tahirin”, me qëllim shfokusimin e...

Porosia e Ramës: Sulm frontal PD e Bashës për lidhjet me...

Mbledhja e sotme e grupit parlamentar të Partisë Socialiste ka pasur në qendër të vëmendjes akuzat për financimin rus të takimeve të Lulzim Bashës...

Deputeti socialist i Vlorës me 1.2 milion euro pasuri

Deputeti i Partisë Socialiste Fate Velaj, në vetëdeklarimin që ka bërë për pasurinë e tij dhe të familjes, përveç një apartamenti në Vlorë 85...

Balla: Protesta e opozitës ishte pa kauzë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka ‘zbuluar’ arsyen e protestës së opozitës, të shtunën e 27 janarit. Balla deklaroi se arsyeja e...

Eksodi i heshtur, deputetja e PS e di arsyen: Ata që...

Deputetja e Partisë Socialiste Elisa Spiropali e ftuar dje në "360 Gradë" në Ora News, tha se nga Shqipëria nuk largohen ata që kërkojnë...

Bushati: Gjyqësori garanton nëse do të vjedhë Ervin Bushati dhe Ervin...

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, tha se pushteti gjyqësor garanton që politikanët të mos vjedhin,...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

Rama ka shpresë të shkatërrojë reformën në drejtësi me zvarritje

Nga: Spartak Ngjela Ja kontradiktat e brendshme të gjendjes aktuale në Shqipëri. Koha po ecën drejt kthjellimit të vetëdijes së...

Darka plot “helm” e Thaçit dhe Haradinajt te shtëpia e Pacollit

Nga Berat Buzhala Të hënën që e kemi lënë prapa Presidenti Thaçi dhe Kryeministri Haradinaj, përmes intervistave televizive, në...