E shtunë, Shkurt 16, 2019
Ballina Etiketimet Partisë Socialiste

Etiketim: Partisë Socialiste

Lojrat e fatit, Balla: Kjo është betejë Lulzim, kundër krimit të...

“Lulzim, je bërë si një ndërmarrje kinematografike artizanale” Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla në fjalën e tij nga foltorja e...

Bastet/ Braçe zbulon kërcënimet: “Do merremi me fëmijët tuaj”

Në seancën e sotme ku pritet të votohet në rend dite ligji për lojërat e fatit, deputeti i Partisë Socialiste, Erjon Braçe, zbuloi disa...

Taksimi mbi pagat e larta, debate midis Bushatit dhe Kadiut

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati i ftuar në "Ekopolitikë" në Ora News u përfshi në debate me drejtuesin e emisionit, Besar Kadia për...

Pas dhunës së konfirmuar, Prokuroria merr në pyetje Xhisiela Malokun

Xhisiela Maloku, është marrë në pyetje nga Prokuroria ditën e sotme. Vajza e dhunuar, është marrë në pyetje pas daljes së akt-ekspertizës. Prokuroria ka vendosur...

Balla: Basha ka marrë në mbrojtje mikun e tij Emiljano Nuhu

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaron se Prokuroria e Krujës vijon hetimet lidhur me kallzimin e shtetases XH.M, hetime të...

PS: Basha e ka vënë partinë në shërbim të familjes

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati akuzoi sot kreun e PD se në listën e biznesnëve që ka sulmuar janë dhe kompani që kanë...

Rrahman Rrahja reagon për akuzat ndaj të birit: Vajza ishte xheloze,...

Deputeti i Partisë Socialiste, Rrahman Rrahja ka mohuar akuzat e oficerit Emiljano Nuhu, se ka ndërhyrë përmes kërcënimit për të fshehur përdhunimin e një...

Balla: Përfaqësuesit e opozitës s’kanë haber nga Parlamenti

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar pas përfundimit të mbledhjes së Komisionit për Veprimtaritë Prodhuese, Tregtinë dhe Mjedisin ku...

Situata në Shkodër, Ndreu: S’ka vend për alarm, vrasje kishte edhe...

Deputeti i Partisë Socialiste, Pjerin Ndreu, i ftuar në studion e Report Tv, komentoi edhe situatën kriminale në qytetin e Shkodrës, ku janë regjistruar disa...

Pjerin Ndreu: Jo vetting në politikë, pa drejtësi të pastruar

Deputeti i Partisë Socialiste, Pjerin Ndreu ka komentuar iniciativën e Partisë Demokratike për vettingun në politikë. Përmes një statusi në ‘Facebook’ Ndreu theksoi se para...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...

Lubonja: Policia e papërgatitur për protestuesit

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në rubrikën “Opinion’ në News 24 ka komentuar protestën e ditës...