E martë, Nentor 20, 2018
Ballina Etiketimet Partisë Socialiste

Etiketim: Partisë Socialiste

PS: Basha e ka vënë partinë në shërbim të familjes

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati akuzoi sot kreun e PD se në listën e biznesnëve që ka sulmuar janë dhe kompani që kanë...

Rrahman Rrahja reagon për akuzat ndaj të birit: Vajza ishte xheloze,...

Deputeti i Partisë Socialiste, Rrahman Rrahja ka mohuar akuzat e oficerit Emiljano Nuhu, se ka ndërhyrë përmes kërcënimit për të fshehur përdhunimin e një...

Balla: Përfaqësuesit e opozitës s’kanë haber nga Parlamenti

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar pas përfundimit të mbledhjes së Komisionit për Veprimtaritë Prodhuese, Tregtinë dhe Mjedisin ku...

Situata në Shkodër, Ndreu: S’ka vend për alarm, vrasje kishte edhe...

Deputeti i Partisë Socialiste, Pjerin Ndreu, i ftuar në studion e Report Tv, komentoi edhe situatën kriminale në qytetin e Shkodrës, ku janë regjistruar disa...

Pjerin Ndreu: Jo vetting në politikë, pa drejtësi të pastruar

Deputeti i Partisë Socialiste, Pjerin Ndreu ka komentuar iniciativën e Partisë Demokratike për vettingun në politikë. Përmes një statusi në ‘Facebook’ Ndreu theksoi se para...

Balla në mbështetje të referendumit: Përcaktohet ardhmëria e Republikës së Maqedonisë

Kryetari i grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla nga Maqedonia është shfaqur në mbështetje të kryeministrit Zoran Zaev dhe Ali Ahmetit në Shkup...

Rama e takoi në “Juventus Stadium”, por Braçes i vjen fanella...

Kryeministri Edi Rama dhe deputeti i Partisë Socialiste, Erjon Braçe, janë të dy tifozë “të thekur” të Juventusit. Njëri bëri foto me yllin e skuadrës,...

Taulant Balla: E njoh Edmond Begon

Në një konferencë të përbashkët për mediat me deputetë gjermanë, kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, është pyetur nga gazetarët rreth...

Kampe refugjatësh në Shqipëri, Balla: Nuk ka asnjë negociatë, apo bisedë...

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla në një prononcim për mediat deklaroi se Partia Demokratike nuk po i shpëton dot sindromës...

Paulin Sterkaj i sëmurë, Rama: Jemi të gjithë me ty Paulin

Deputeti i Partisë Socialiste, Paulin Stërkaj, po kalon një provë të vështirë shëndetësore. Lajmin e ka dhënë vetë kryeministri Edi Rama, përmes një statusi...

EDITORIAL

Papa Francesku: Gjergj Kastriot-Skenderbeu, mbetet atlet i Krishterimit

Papa Francesku mbetet një mik i madh i shqiptarëve. Këtë të hënë organizuar nga e ngarkuara me...

FORUM

SHBA pas zgjedhjeve, ja ç’do të ndodhë më tej

Nga Ashish Kumar Sen Demokratët rimorën drejtimin e Kongresit, ndërsa republikanët forcuan shumicën e tyre në Senat, në...

Gruevski, Shqipëria dhe ikja në Hungari

Nga Afrim Krasniqi Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikola Gruevski, i dënuar për korrupsion në vendin e tij, zgjodhi Shqipërinë...