E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet Partisë Socialiste

Etiketim: Partisë Socialiste

PS paralajmëron votën kundër Vitore Tushës për në krye të KLSH-së

Dy ditë nga votimi në Kuvend, kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla paralajmëron votën kundër propozimit të Presidentit të Republikës Ilir...

Balla uron rizgjedhjen e Eliot Engel

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla uron Rizgjedhjen e Eliot Engel. Nëpërmjet një postimi në rrjetin social twiter Balla deklaron se shpreson...

Balla: E turpshme përpjekja e Saliut për të fajësuar forcat RENEA

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla e ka quajtur të turpshme përpjekjen e Saili Berishës për të fajësuar forcat RENEA në...

Rama ka të blinduar mazhorancën. Asnjë firo edhe sot nga deputetët

Parlamenti miratoi sot vetëm me votat e Partisë Socialiste ligjin për ndalimin e lojërave të fatit si dhe rrëzoi dekretin e Presidentit që kundërshtonte...

Lojrat e fatit, Balla: Kjo është betejë Lulzim, kundër krimit të...

“Lulzim, je bërë si një ndërmarrje kinematografike artizanale” Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla në fjalën e tij nga foltorja e...

Bastet/ Braçe zbulon kërcënimet: “Do merremi me fëmijët tuaj”

Në seancën e sotme ku pritet të votohet në rend dite ligji për lojërat e fatit, deputeti i Partisë Socialiste, Erjon Braçe, zbuloi disa...

Taksimi mbi pagat e larta, debate midis Bushatit dhe Kadiut

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati i ftuar në "Ekopolitikë" në Ora News u përfshi në debate me drejtuesin e emisionit, Besar Kadia për...

Pas dhunës së konfirmuar, Prokuroria merr në pyetje Xhisiela Malokun

Xhisiela Maloku, është marrë në pyetje nga Prokuroria ditën e sotme. Vajza e dhunuar, është marrë në pyetje pas daljes së akt-ekspertizës. Prokuroria ka vendosur...

Balla: Basha ka marrë në mbrojtje mikun e tij Emiljano Nuhu

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaron se Prokuroria e Krujës vijon hetimet lidhur me kallzimin e shtetases XH.M, hetime të...

PS: Basha e ka vënë partinë në shërbim të familjes

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati akuzoi sot kreun e PD se në listën e biznesnëve që ka sulmuar janë dhe kompani që kanë...

EDITORIAL

Policia e Shtetit pranon se Gruevski kaloi nga kufiri shqiptar për në Mal të Zi

Departamenti i Kufirit dhe Migracionit në Policinë e Shtetit ka reaguar sot lidhur kalimin në territorin shqiptar...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...