Ballina Etiketimet Pandeli majko

Etiketim: Pandeli majko

16 shkurt, skenari i opozitës: Pandeli Majko, si proamerikan, kryeministër i...

Zbulohen detaje të protestës së opozitës më 16 shkurt. Deputeti i LSI Endrit Braimllari deklaron se masa e protestueseve do qëndrojnë pa limit në bulevard....

Majko për Agollin: I vetmi që ftova në dasëm

Ata që patën fatin ta njohin nga afër, do të kishin dashur që koha të kthehej pas dhe të ripërsërisnin edhe njëherë bisedat e...

Qëndrimi për Kosovën ERTV sposton Majkon nga Diaspora

Ministri për Diasporën, Pandeli Majko në një intervistë për "ABC News" deklaroi dje se e mbështeste idenë për ndarje të Kosovës. Si ish-kryeministër i...

Tabaku i drejtohet Majkos: Kujto ç’ke thënë – Ku s’kemi “të...

Deputetja e PD-së Jorida Tabaku i ka kujtuar një shprehje të harruar, ministrit të Shtetit Pandeli Majko, m'u në mes të parlamentit, që e...

Fino: Mbështes kandidimin e Veliajt, ka bërë gjëra të jashtëzakonshme në...

Një nga figurat kryesore të Partisë Socialiste, ish kryeministri Bashkim Fino, shprehet pro rikandidimit të kryebashkiakut Erion Veliaj për një mandat të dytë ne...

Protesta, ministri i Ramës falenderon studentët: Ndryshimi nuk shkruhet, por ndodh

Lëvizjen e Dhjetorit, ministri i Diasporës, Pandeli Majko e ka uruar me një falenderim drejtuar studentëve që aktualisht po protestojnë kundër disa vendimeve të...

Përplasja për datën e çlirimit, Majko: Si u ndryshua në 1997

Ministri i Shtetit dhe Diasporës, Pandeli Majko tha se ka qenë ai që ka paraqitur kërkesën në emër të deputeve dhe të grupit parlamentar...

Shkëmbimi i territoreve, Majko: Kam qenë kundër që kur u hap...

Ministri i Diasporës Pandeli Majko është shprehur sërish sot kundër shkëmbimit të territoreve mes Kosovës e Serbisë. I ftuar i Adi Krastës në emisionin...

Përplasja për teatrin, Majko: Ramës i dorëzova dorëheqjen si ministër

Për herë të parë, ministri i Diasporës, Pandeli Majko ka pranuar se i ka paraqitur dorëheqjen kryeministrit Edi Rama, pas përplasjes për çështjen e...

Majko në krah Veliajt: Po transformon Tiranën

Ministri i Diasporës, Pandeli Majko është shfaqur krah kryebashkiakut të Tiranës sot gjatë një aktiviteti në kryeqytet ku nuk i ka kursyer fjalët e...

EDITORIAL

Emrat kandidatë për kryeministër që pranon Opozita për Qeverinë Tranzitore

Djegia e mandatëve të deputetit fut në krizë politike, kushtetuese dhe shoqërore vendin. Parlamenti nuk mund të...

FORUM

Monologu i Ramës, në panik, i tmerruar, arrogant …

Nga Kastriot Islami/ Sonte në konferencën e shtypit, Rama gulconte nga frika, nga paniku…Atij i merrej fryma nga...

Pse mbërritëm deri këtu?

Nga Jamarbër Malltezi* Situata aktuale është krejtë sisht anormale, por nuk është aksidentale. Kjo situatë është pasojë e...