E hënë, Shkurt 18, 2019
Ballina Etiketimet Paloka

Etiketim: Paloka

Paloka: Në Kuvend po merren vendime kundër interesave të shqiptarëve

Opozita ka hyrë sot në ditën e 55-të të protestës së saj në çadrën e ngritur që prej pasdites së 18 shkurtit në sheshin...

Mungon gjyqtari, vendimi për gjyqin Tahiri-Paloka shtyhet për në 11 prill

Shtyhet për të pestën herë rradhazi seanca për dhënien e vendimit lidhur me padinë për shpifje të ish-Ministrit Tahiri ndaj kreut të grupit parlamentare...

PD nuk tërhiqet, Paloka: LSI duhet të largohet nga Rama që...

Partia Demokratike nuk pret asnjë lëvizje të LSI dhe madje nuk e shpreson një gjë të tillë, por shkëputja e saj nga koalicioni është...

Paloka: Mazhorancën e ka kapur frika, tani ka nisur të bllokojë...

Për kreun e deputetët të PD-së, Edi Paloka mazhoranca është e përfshirë nga frika dhe për këtë arsye është një mazhorancë që ka bllokuar...

Noka përjashtohet nga seanca, Paloka: Bëjeni dhe për Braçen e Ballën....

Deputeti i Partisë Demokratike Flamur Noka është përjashtuar nga seanca plenare e ditës së sotme pas sherrit me deputetin Erion Braçe. Mes tyre...

Shalsi: PD rrahu Pishtarin e Demokracisë. Paloka socialistë: Ku e keni...

Kuvendi është mbledhur ditën e sotme në seancë plenare, ku si çdo të enjte, edhe sot priten mjaft debate. Seanca e parlamentit ka nisur sot...

PD: Pse ka frikë Rama të ballafaqohet në Këshillin e Sigurisë,...

Pas njoftimit të lajmit se Rama nuk do të jetë i pranishëm nesër në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare të thirrur nga presidenti...

Rama- Palokës: Bjeri çik ato lekët që më ke borxh

Kryeministri Edi Rama i ka kërkuar në Kuvend deputetit të PD-së Edi Palokës, paratë që nuk i ka dhënë akoma pas vendimit të gjykatës. Paloka...

“Sulmi” ndaj Beqajt, Balla: Të zgjodhën kryetar grupi për të bërë...

Deputeti i Partisë Socialiste, Taulant Balla nga foltorja e Kuvendit theksoi se me gjithë këtë zhurmë që po bën opozita në sallë po i...

PD braktis Konferencën e Kryetarëve, Paloka: Nuk kanë kuorum

Partia Demokratike është larguar nga mbledhja e Konferencës së Kryetarëve. Kryetari i grupit parlamentar të PD, Edi Paloka tha se mazhoranca nuk ka kuorum...

EDITORIAL

Edi Rama për gazetën italiane “Corriere della Sera”: Nuk jap dorëheqje!

Kryeministri Edi Rama ka folur për gazetën kryesore italiane "Corriere della Sera", ku ka thënë prerë se...

FORUM

Shigjetari i së shtunës është lule (për shqiptarët që u vjen turp prej dhunës)

Nga Enkel Demi Në lajmet e së djelës në Sky TG24, TGCOM 24 apo Canale 5 lajmi i dytë...

Dialogu Kosovë-Serbi po rikthehet në binarët e duhur

Prof.Lisen Bashkurti Kosova po tregohet e hapur, e angazhuar dhe plotësisht e vullnetshme për të vijuar dialogun me...