E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Paloka

Etiketim: Paloka

Paloka-Ramës: Rinxore “Babalen” për t’i shpëtuar “Xhisielës”, të plasën ujërat

Kur e gjithë vëmendja është përqendruar tek çështja ‘Babalja’ dhe ‘Xhisiela’, kreu i grupit parlamentar të PD-së Edi Paloka ka sulmuar ‘dhëmbë për dhëmbë’...

“Xhisiela”/ Pas Bashës, Balla padit në Prokurori edhe Alibeajn e Palokën

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka kallëzuar sot në prokurori padi ndaj deputetëve të PD-së Edi Paloka dhe Enkelejd Alibeaj. Shkak janë...

Supriza për Maas, Paloka: “Torta” e qeverisë që nuk ëmbëlsoi ministrin

Nënkryetari i parlamentit Edi Paloka, ka reaguar me ironi përmes një status në facebook lidhur me surprizën që ministri Bushati kishte rezuarvuar për homologun...

Deputetët e opozitës “thyejnë” optimizmin për turizmin, publikojnë fotot me plazhet...

Pak ditë më parë ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi u shfaq në media tek fliste optimist për sezonin turistik të këtij viti,...

Paloka sulmon Ramën: Po e kthen vendin në kamp për terroristët

Deputeti demokrat Edi Paloka, ka sulmuar kryeministrin Edi Rama pas intervistës që ky i fundit dha për një portal austriak ku foli për integrimin...

“Po më sulmojnë”, Paloka: Gjiknuri u rendit vullnetarisht në listën e...

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjetikës në turin e llogaridhënies është ndalur në Shushicë të Vlorës nga ku i është përgjigjur dhe akuzave të opozitës...

Paloka: Personazhe si Rama është e vështirë ti konceptosh si qënie...

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka, i është përgjigjur Ramës, duke deklaruar se personazhe si Kryeministri është vështirë ti trajtosh si qënie me ndërgjegje. Përmes një...

Komisioni “Tahiri”, Paloka: Keni uzurpuar postin tim. Felaj: S’ta zë njeri

Mbledhja e radhës e komisionit hetimor për çështjen “Tahiri”, është shoqëruar me debate nga opozita dhe maxhoranca. Kryetari i komisionit Edi Paloka akuzoi nënkryetaren se...

Miratohet statuti i ri i PD, Paloka: Pati ndryshime, çdo propozim...

Pas rreth katër orësh, ka përfunduar mbledhja e Këshillit Kombëtar të PD për ndryshimet në statut. Pas përfundimit të mbledhjes, nënkryetari i Partisë Demokratike,...

Thirrja e emigrantit për protestë, Paloka: Me kujtoi studentin kinez që...

Deputeti i Partisë Demokratike Edi Paloka përmes një statusi në faqen e tij të ‘Facebook’-ut ka sjellë në vëmendje tre ngjarje pikante që kanë...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Media e huaj, jehonë thirrjes së dhimbshme të pedagogut: Na ndihmoni, para se të bëhemi Siria e ardhshme

Thirrja e dhimbshme e një pedagogu universitar që sheh vendin e tij të prirur drejt korrupsionit, varfërisë...

Lefterit… (Kokës)

Nga Ylli Manjani/ Lefter Koka është një shok i mirë politik dhe kontribues politik që nga themelimi në...