E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Paloka

Etiketim: Paloka

Protesta/ PD delegon deputetët në rrethe për organizimin, Paloka: Shqiptarë ngrihuni!

Pasditen e sotme Partia Demokratike zhvilloi një mbledhje për organizimin e protestës së paralajmëruar në 16 shkurt. Në përfundim nënkryetari Edi Paloka në një...

Paloka: Rama njeh vetëm gjuhën e forcës, largimi i tij akt...

Partia Demokratike përmbylli sot zgjedhjet brenda partisë dhe Kryesia e re pritet të hartojë dhe miratojë strategjinë për protestat e opozitës. Nënkryetari i PD-së, Edi...

Vetëdorëzimi i Balilit, Paloka: Ramës i duhej një sukses, Balili ishte...

Numri II i PD, Edi Paloka ka reaguar për vetëdorëzimin në polici të “Eskobarit të Ballkanit”, Klement Balili. Ai e sheh këtë si një orkestrim,...

“Shqipëria në diktaturë”, Paloka në Shkodër kujton rrëzimin e bustit të...

29 vjet nga përpjekja e parë për rrëzimin e bustit të Stalinit, Shqipëria gjendet në një sistem drejtimi totalitar. Me këtë qëndrim nënkryetari i...

Paloka akuza Ramës: Punësoi 350 trafikantë në 5 vjet

Deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratave të sotme të kryeministrit Edi Rama. Sipas tij është tragjikomike të dëgjosh kreun e qeverisë...

Paloka shpërthen ndaj Ramës: Na sulmonin neve për vetingun, por dje...

Kreu i grupit parlamentër të PD-së Edi Paloka ka reaguar në lidhje me rrëzimin e amendamentit të opozitës për “veting në politikë” nga mazhoranca...

Paloka: Të zhyturit në b… e Ramës dëshpërimisht mbrojnë padronin

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka reaguar në një shenim në rrjetet sociale pas analizave të bëra për protesten studentore dhe kërkesave të...

Urdhri i Sandër Lleshit për plehrat, Paloka: Aq e ka tagrin...

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka komentuar urdhrin e dhënë sot nga zëvendësministri i Brendshëm Sandër Lleshi për mbetjet në 4 rrethe të...

Aeroporti i Kukësit, Paloka: Rama një mashtrues ordiner

Publikimi nga kreu i qeverisë i një projekti për aeroportin e Kukësit të kopjuar diku tjeter ka sjellë reagime të shumta. Nënkryetari demokrat Edi Paloka...

VIDEO/ Paloka: Kuksianet i treguan vendin Ramës! Ja thanë fytin trimit...

Kryeministri Edi Rama është pritur me protesta të forta sot nga qytetarët e Kukësit. Menjëherë pas kësaj ngjarjeje ka reaguar edhe nënkryetari i Partisë...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Media e huaj, jehonë thirrjes së dhimbshme të pedagogut: Na ndihmoni, para se të bëhemi Siria e ardhshme

Thirrja e dhimbshme e një pedagogu universitar që sheh vendin e tij të prirur drejt korrupsionit, varfërisë...

Lefterit… (Kokës)

Nga Ylli Manjani/ Lefter Koka është një shok i mirë politik dhe kontribues politik që nga themelimi në...