E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Palester

Etiketim: palester

Shqiptarët shkojnë në palestër më shumë për t’u dukur, obeziteti në...

Shqiptarët e duan të bukurën po aq sa duan të ‘shesin’ mend. Bizneset kryesore në Tiranë pohojnë se femrat që frekuentojnë palestrën janë në...

Doni të jetoni më gjatë? Ushtrohuni në palestër

Doni të jetoni gjatë dhe të jeni më të shëndetshëm? Studimet kanë vërtetuar se ushtrimet fizike janë aleati më i mirë për qenë më...

Kur të çojnë me zor në palestër (FOTO LAJM)

Shumica e njerëzve e kanë menduar të paktën njëherë nevojën për të shkuar në palestër, e një pjesë jo e vogël kanë filluar ta...

Jo palestër? Strategjitë e vogla për të bërë lëvizje

Vrapimi ju lodh dhe ecja ju mërzit? Provoni mënyrat alternative për të bërë gjimnastikë në ajër dhe për të qenë në formë të mirë. Në...

Valbona Mema, ”gocë instagrami” (FOTO)

Edhe pse ka kohë që nuk ka publikuar projekte të reja muzikore, Valbona Mema mbetet një prej këngëtarëve më të mira të muzikës popullore. Ajo ka...

Saimir Tahiri mban trupin në formë, shkon në… (FOTO)

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri është zhdukur nga skena mediatike, por kureshtia se çfarë bën në përditshmërinë e tij, është e madhe. Pak ditë më...

Demi Rose tregon sekretin për të pasmet e saj (FOTO)

Format fizike të 22-vjeçares Demi Rose kanë ndryshuar me kalimin e kohës, e ndryshimi më i dukshëm është tek të pasmet e saj. Në një...

Shndërrimi drastik i babait dhe djalit (FOTO)

Ata janë shembulli i gjallë, sesi vullneti dhe përkushtimi për të ndryshuar, arrihet. Në vetëm 6 muaj, babi 53-vjeçar dhe djali i tij 32-vjeç...

Nga nuse “delikate”, në djalë palestre (FOTO)

Ishte një vajzë e vogël në trup dhe kishte një ëndërr, të shndërrohej në burrë. Por 30-vjeçarja Cody u martua 7 vjet më parë...

Ja pse Bregu ka një trup fantastik: Di dy gjëra më...

I keni parë fotot e Majlinda Bregut në plazh? Nëse jo, jua tregojmë ne. Ish-deputetja është në formë të shkëlqyer fizike, madje jemi të...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...