E hënë, Korrik 16, 2018
Ballina Etiketimet Pagese

Etiketim: pagese

Vodhi dhe shkatërroi biçikletën me pagesë, arrestohet i riu

Një 24-vjeçar ka vjedhur një prej biçikletave me pagesë në Tiranë, dhe më pas i shkatërroi mekanizmin lidhës. Bëhet fjalë për Avni Bukën, 24 vjeç,...

Rama: Rruga tjetër me pagesë është ajo…

Në konferencën me gazetarët, kryeministri Edi Rama, artikuloi se tarifa në ''Rrugën e Kombit'' do të vendoset dhe se çmimi 5 euro nuk negociohet. Por,...

Rama: Së shpejti një rruge e re me pagesë

Protesta në Rrugën e Kombit kundër vendosjes së taksës ka dalë jashtë kontrollit dhe protestuesit pasi u përleshën me forcat e policisë, kanë shkatërruar...

Rama: Taksë dhe për banorët rreth Rrugës së Kombit, njësoj si...

Kryeministri Edi Rama ka theksuar në Kuvend se banorët e zonave ku kalon Rruga e Kombit nuk do të përjashtohen nga taksa e rrugës. ...

Rruga e Kombit me pagesë, Berisha: Nga sot filloi taksa “Edvin”,...

Ish-kryeminstri Sali Berisha ka reaguar pas lajmit për kalimin e rrugës së Kombit me pagesë. “Sot filloi taksa “Edvin”, 5 deri e 10 euro...

Parkimi pa pagesë nëpër lagje, rezidentët duhet të pajisen me kartën...

Të gjithë banorët që jetojnë në një prej 4 zonave administrative ku aplikohet parkimi pa pagesë duhet të pajisen me Pullën e Rezidentit. Tirana...

VENDIM/ Pagesë për pjesëmarrjen në kurse profesionale, paguhet edhe transporti

Premtimi i kryeministrit se do të ketë pagesa për të gjithë të papunët që pranojnë të marrin pjesë në kurset profesionale, është konkretizuar në...

Dosjet e Vetingut jepen me pagesë, ja sa duhet të paguajnë...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka caktuar tarifa për marrjen e dosjeve të Vetingut nga subjektet që do t'i nështrohen, si prokurorë, gjykatës, punonjës të Policisë...

Dosja/KM Edi Rama i pagoi Izet Haxhisë 1400 euro shpenzime gjyqi

Kryeministri Rama ka firmosur në Këshillit të Ministrave datë 9 korrik 2014  vendimin për të kryer pagesën prej 1400 eurosh në adresë të Izet Haxhisë,...

Veliaj: Pagesa për të rinjtë që bëjnë praktikën e punës në...

Të gjithë ata që do të kryejnë praktikën e punës në Bashkinë e Tiranës do të marrin edhe një pagesë. Në fjalën e mbajtur...

EDITORIAL

Ndryshime në Qeveri, ikën Majko dhe shumë ministra

-Zv/kryeministren Senida Mesi po e piketon si kandidate për kryetare bashkie në Shkodër, kurse Pandeli Majkon si...

FORUM

Lёvizja Gylen dhe mediet gjermane

Gylen ka njё imazh pozitiv nё Gjermani. Pёr kёtё punojnё edhe gazetarё, tё cilёt janё vetё simpatizantё...

The Guardian dhe The Journal: Festë në vendin që duket si parajsë (Shqipëri)

“Një i ardhur rishtaz në vendin e festivalit, Shqipëria po tërheq turistë të moshave të reja, për...