E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Paga

Etiketim: paga

Paga e Ronaldos te Juventusi, do të fitojë më shumë se...

Juventus me afrimin e Cristiano Ronaldos, do të bëjë një revolucion të vërtetë në futbollin italian, pasi ylli portugez do të përfitoj një pagë...

Pse politikës i duhen lekë? Manjani: Blen votat e rrogave të...

Për 1 majin, në Ditën Ndërkombëtare të Punëtorëve, ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani shkruan se sot është dita ku u desh tu kërkonte rritja...

Studentët ikin jashtë, në Shqipëri pagat janë…

Studentët shqiptarë veçanërisht vlerësojnë një qasje demokratike në tregun e punës, ata nga Republika Çeke dhe Kroacia shumë më pak. Hungarezët e anketuar vlerësojnë...

Rënia e euros, ndikimi në këstet e kredisë dhe në çmimet...

Euro po këmbehet këto ditë me rreth 129-130 lekë, niveli më i ulët në dhjetë vjet, ndërsa dollari ka zbritur afër 104-105 lekëve, më...

Profesioni i mësuesit – Ulet kërkesa, paga prej 45 mijë lekësh...

Profesioni i mësuesit, sipas të dhënave nga libri i transparencës, duket së është më pak i kërkuari gjatë viteve të fundit. Për shkak të...

Paga minimale në Shqipëri 180 euro, ndërsa 2000 euro në…

Shqipëria ka pagën minimale më të ulët në Europë sipas Eurostat, me vetëm 180 euro/ muaj duke mbetur edhe pas Serbisë, e cila pagën...

Qytetarët ”bllokojnë” deputetët, protestë në kuvend (FOTO)

Mëngjesin e sotëm, kur deputetët të veshur mirë dhe po zbrisnin nga makinat e shtrenja në kuvend, përpara tyre qëndronin punonjëst e By-Passit të...

Pedagogët: Keni vetëm 10 ditë afat ose grevë e përgjithshme universitare

Forumi për Liritë Akademike dhe Autonominë Universitare ka dalë me një deklaratë në përfundim të takimit të djeshëm ku kërkon dorëheqjen e Bordit të...

Pedagogët pa rroga, Nikolla kërkon ndjesë dhe fajëson ligjin e saj

Në një kohë kur në media dhe në rrjete sociale u ngrit me të madhe, që prej disa javësh pedagogët nuk kanë marrë rrogat...

Spiropali: Shqiptarët largohen sepse duan paga më të larta

Deputetja e Partisë Socialiste, Elisa Spiropali e ftuar në "360 Gradë" në Ora News, tha se nga Shqipëria nuk largohen ata që kërkojnë punë,...

EDITORIAL

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota...

FORUM

Winston Churchill, Zyrih 1946: “Tani, unë ju them: Le të ngrihet Evropa!”

Duhet t’i jepet fund ndëshkimit. Duhet të vijë ai që Gladstone e quajti vite më parë “Akti...

BIRN: Frikë apo përplasje e brendshme: Marku shkëmben akuza me prokurorët

Nga Gjergji Erebara/BIRN/ Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku deklaroi të premten se frika është shkaku i...