Ballina Etiketimet Paga

Etiketim: paga

Duma: Pegagogët heshtin, nuk janë paguar për dhjetorin

E ftuar në ''Top Talk'', deputetja e PD-së Grida Duma deklaroi se pagat e pedagogëve për muajin dhjetor nuk janë ndarë, megjithatë ata nuk...

Taksat e reja për pagat

Ndryshimet më të fundit të rregullave mbi taksat, të përfshira në Paketën Fiskale 2019, kanë hyrë tashmë në fuqi nga 1 janari. Ndër to,...

8 muaj pa rroga, punonjësit e Ujësjellësit: Do lëmë Selenicën pa...

Selenica rrezikon të mbetet pa ujë të pijshëm të premten. Punonjësit e Ujësjellësit që kanë tetë muaj pa u paguar, kërcënuan se do të...

ILO: Shqipëria është vendi i dytë në botë sa i përket...

Paçka se është një prej vendeve më pagat më të ulta në Europë, si dhe vendi i dytë pas Greqisë sa i përket rënies...

Raporti i ILOS-s/ Shqiptarët, paga më të ulta se në vitin...

Shqiptarët sot kanë paga reale më të ulta se në vitin 2000. Këtë gjë e thotë Organizata Ndërkombëtare e Punës. Madje, nga të dhënat...

Edhe në Kosovë më mirë të punosh në shtet – Paga...

Një shtetas i Kosovës që punon në sektorin publik ka marrë 125 euro më shumë në vitin 2017, krahasuar kjo me 5 vite më...

Paga deri në 1.3 milionë, zbardhen list pagesat e futbollistëve shqiptarë

Ministri i Ekonomisë dhe Financat, Arben Ahmetaj ka publikuar në seancën parlamentare list-pagesat e futbollistëve dhe trajnerëve të klubeve shqiptare. Në përgjigje të Braçes në...

Paga e Ronaldos te Juventusi, do të fitojë më shumë se...

Juventus me afrimin e Cristiano Ronaldos, do të bëjë një revolucion të vërtetë në futbollin italian, pasi ylli portugez do të përfitoj një pagë...

Pse politikës i duhen lekë? Manjani: Blen votat e rrogave të...

Për 1 majin, në Ditën Ndërkombëtare të Punëtorëve, ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani shkruan se sot është dita ku u desh tu kërkonte rritja...

Studentët ikin jashtë, në Shqipëri pagat janë…

Studentët shqiptarë veçanërisht vlerësojnë një qasje demokratike në tregun e punës, ata nga Republika Çeke dhe Kroacia shumë më pak. Hungarezët e anketuar vlerësojnë...

EDITORIAL

Dalin fotot ku ish-ministri Bushati refuzon të hypi në makinën e Kryeministrit

Sot, zyrtarisht Ditmir Bushati është ish-ministër. Ishte një nga figurat e majta më të kompletuara dhe ku...

FORUM

Më ka dërguar Edi Rama

AGRON GJEKMARKAJ/  Edi Rama sot për sot është prodhuesi më i madh i lumturisë! Por ai në të...

Bubrreci mbi rrotën që (nuk) sillet

Nga Fadil LEPAJA Dy presidentët, ai i Kosovës dhe ai i Serbisë, u patën bërë aq të afërt...