E martë, Shtator 25, 2018
Ballina Etiketimet PAA

Etiketim: PAA

PAA protestë në vendgrumbullimin e mbetjeve në Durrës: Është “bombë ekologjike”

Lidhja Rinore Ambientaliste, organizata e të rinjve të Partisë Agrare Ambientaliste që drejtohet nga Agron Duka, ka zhvilluar një protestë në vendgrumbullimin e mbetjeve...

Agron Duka: Se i vogli shtrin viganin dhe i shtypuri tiranin!...

Aleati i Lulzim Bashës, kreu i PAA-së Agron Duka, u bën thirrje të gjithë qytetarëve shqiptarë që të bashkohen në protestën e 26 majit...

Duka: Qeveria Rama rrezikohet nga zgjedhjet e parakohshme

Sinjalet e politikës për zgjedhjet lokale të 2019, janë shtuar ditët e fundit. Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka thotë se vendi rrezikohet...

Agron Duka mbledh Asamblenë e PAA-së. Opozita gati për zgjedhje?

Kryetari i Patisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, ka mbledhur sot Asamblenë e Partisë Agrare Ambientaliste. Mësohet se në këtë mbledhje është bërë një analizë...

Takim në Durrës, Duka: PS-së i ka rënë vrugu, votoni PD

Aleati i PD-së, kreu i PAA-së Agron Duka, që kandidon në qarkun e Durrësit nën logon e PD-së, zhvilloi dy takime me banorët në...

Duka: Rama na lëndon kur tallet me gratë

Aleati i PD-së, kryetari i PAA-së, Agron Duka, u ka sjellë në kujtesë faktin se Rama me arrogancën e tij edhe të lëndon, kur "tallet...

Duka prezanton kandidatët: Supriza e 25 qershorit

Kreu i PAA-së, Agron Duka, "përfitoi" nga hapja e fushatës së PD-së, duke prezantuar edhe tre kandidatët e PAA-së, (veten) dhe dy kandidatët e tjerë:...

Skadon afati, PD nuk tregon emrat e kandidatëve

Edhe pse kishte gjithë kohën e duhur në dispozicion, Partia Demokratike nuk ka mundur të dorëzojë në kohë listat e kandidatëve për deputetë në...

Kreu i PAA-së jo në listën e PD-së? Duka: Mund të...

Pika e marrëveshjes që nuk lejon koalicione, për partitë e vogla mbetet ende një problem që vë në rrezik ekzistencën e partisë dhe forcën...

Merret vendimi: Kolegji Zgjedhor pushon çështjen e agrarëve

Kolegji Zgjedhor ka pushuar sot çështjen e ngritur nga Partia Agrare Ambientaliste pas tërheqjes së vetë PAA nga padia ku kërkonte shpalljen të pavlefshme të...

EDITORIAL

Opozita me projektligj: Oligarkëve duhet verifikim, sekuestrim dhe penalizim

-Shifra që deklaron PD është e frikshme, pasi flitet për 2.2 miliardë euro abuzim me paratë e...

FORUM

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...