E dielë, Nentor 18, 2018
Ballina Etiketimet Pa uje

Etiketim: pa uje

Shkodër, mbi 500 familje pa ujë

Mbi 500 familje të dy fshatrave në njësinë administrative Rrethina të Shkodrës, që janë pa ujë. Ata janë të vetëdijshëm se uji që mbushin...

Nesër Durrësi pa ujë, UKD sqaron situatën

Ditën e nesërme qyteti i Durrësit do të vuajë mungesën e uji të pijshëm. Ujësjellës Kanalizime Durrës ka njoftuar sot të gjithë abonentët se ndërprerja...

“Pa dritë, pa ujë”, çfarë ndodhi në familjen me 5 fëmijë...

Familja e Niko Ahmetit në Vajze të Vlorës më në fund mund të shohin njëri-tjetrin edhe natën. Pak kohë pas ankesës dhe vizitës së Kryeministrit...

Defekt në rrjetin e shpërndarjes, 2 mijë banorë, 2 ditë pa...

Prej 2 ditësh është prishur një tube në fshatrat Armathe dhe Hamalle, të njësisë administrative Manëz në Durrës, duke i lënë banorët e zonës...

Berati pa ujë, ja si paraqitet situata e rëndë

Thatësira e tejzgjatur ka sjellë probleme të mëdha në furnizimin e qytetarëve të Beratit me ujë të pijshëm. Qytetarët ankohen se uji vjen vetëm...

Pranë Vjosës, por pa ujë

Prej gati rreth një muaji, banorët e Memaliajt po vuajnë furnizimin me ujë të pijshëm. Kjo gjë i ka detyruar ata që të përdorin...

Berati prej tre ditësh pa ujë për shkak të zëvendësimit të...

Punimet për zëvendësimin e tubacionit të Ujësjellësit të Beratit, i ka lënë  banorët pa ujë të pijshëm. Këta të fundit thonë se për të...

Shqipëria e 2016, një fshat në Elbasan pa ujë dhe pa...

Shqipëria e 2016, ka dhe këtë realitet. Afër qendrës, fshati Tudan në Elbasan, ka një mungesë të theksuar të ujit të pijshëm. Edhe pse ky...

EDITORIAL

Pikëpyetjet e ministrit Damian Gjiknuri për anullimin e koncensionit të naftës në detin Jon

Një lajm i dytë nga fjala e ministrit të Energjisë dhe Infrastrukturës ka të bëjë me anulimin...

FORUM

“Perëndia na ruajt”…

Nga Gazmend Kapllani - Ne Shqiperi po perhapet lajmi i intervistes se ish-Ministrit te Jashtem grek Nikos Kotzias...

17 nëntori i Tiranës antifashiste

Nga Luan Rama, nënkryetar i LSI-së Tirana antifashiste sot kremton ditën e çlirimit prej pushtuesve nazifashistë. Tirana antifashiste...