E dielë, Shkurt 17, 2019
Ballina Etiketimet Opozite

Etiketim: opozite

Ylli Rakipi: Vendi nuk ka opozitë, është e frikshme. Këtu janë...

Gazetari Ylli Rakipi ka folur sot për qeverinë e re, parlamentin e ri dhe lëvizjet në politikë si dhe rolin e opozitës. Në rubrikën “Opinion”...

Nënkryetare e PD-së në kuvend? Çupi: Respktoj autoritetin e kryetarit

Flet për "Koha Jonë", deputetja e PD-së, Dhurata Çupi: PD-ja do bëjë një analizë të thellë në çdo degë dhe strukturë Intervistoi: Redjon Shtylla Në shtator...

Intervista/ Rrokaj: Do t’ia kujtoj shpesh Ramës se është deputet i...

Shezai Rrokaj është i vetmi përfaqësues i LSI-së, i cili arriti të fitonte mandatin e deputetit në Vlorë. Rrokaj ka qenë para pak kohësh...

Aksioni i ri opozitar, Basha thërret në takim…

Kreu i PD-së Lulzim Basha pritet të zhvillojë nesër në orën 11:30 një takim me deputetët e rinj demokratë të zgjedhur në zgjedhjet e...

Deklarata e parë e Kryemadhit si kryetare: “Do të shkundim qeverinë”

Monika Kryemadhi e propozuar nga Petrit Vasili për të drejtuar Lëvizjen Socialiste për Integrim, nuk ka pasur asnjë reagim publik. E para grua në krye...

Fitorja e Vuçiçit, kaos në opozitë

Në fillim të qershorit Aleksandar Vuçiç do të ndërrojë zyrën - nga kryeministria në presidencë. Po çfarë do të thotë fitorja e furishme me...

Deputetja simpatike e PS-së mesazh për “Ditën e Verës”, komentuesi i...

Në kuadër të "Ditës së Verës", urimet nga politika nuk po mungojnë. Mes tyre edhe deputetja simpatike e Partisë Socialiste, Esmeralda Shkjau, ka uruar...

BDI, edhe opozitë, edhe qeveri?

Një ditë pasi LSDM-ja e Zoran Zaev deklaroi se në mars do të krijohet qeveria me BDI-në, kjo e fundit ka mbledhur Kryesinë për...

Ben Blushi: Ata që kërkojnë zgjedhje të parakohshme duan PS-në në...

Deputeti socialist, Ben Blushi, tha se nuk beson tek zërat për zgjedhje të parakohshme. Ai tha se këto janë thjesht një lojë brenda koalicionit. Në një...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...

Lubonja: Policia e papërgatitur për protestuesit

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në rubrikën “Opinion’ në News 24 ka komentuar protestën e ditës...