E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Opozite

Etiketim: opozite

Protesta e paralajmëruar e opozitës, ja çfarë pritet të ndodhë ditën...

Ditën e nesërme do të zhvillohet protesta e parlajmëruar nga opozita. Policia ndërkohë ka njoftuar se është në gatishmëri të plotë për të mbrojtur institucionet. Ajo...

Balla apel opozitës: Të vijë një orë e më parë në...

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla i ka bërë apel opozitës të rikthehet në Kuvend. Ai ka folur nga Kryesia e...

Përplasje PS-opozitë, deputetët sherrxhinj në Kuvend. Kush kryeson

Konflikti politik mes mazhorancës dhe opozitës është shoqëruar shpesh herë edhe me përplasje të forta fizike edhe në Kuvendin e Shqipërisë. Rastet më të...

Edi Rama: Nuk do të kthehemi kurrë në opozitë!

Kryeministri Edi Rama në Asamblenë e PS-së ka ashpërsuar tonet ndaj anëtarëve të partisë së tij, teksa ka thënë se administrata është e hapur...

Komisioni i Venecias rikthen opozitën në Kuvend, ja axhenda e plotë

Delegacioni i Komisionit të Venecias “rikthen” në Parlament opozitën. Sipas axhendës së takimeve, delegacioni i Komisionit të Venecias ka nisur sot takimet me Grupin e...

PDIU në opozitë, Doda: Rama na ka vjedhur votat, nuk mund...

Mesila Doda, sekretarja e përgjithshme e PDIU-së ka komentuar largimin e kësaj force politike  pa asnjë deputet, drejt opozitës së bashkuar. Një ditë pasi kreu...

Nesër rikthehet sherri

Nesër pritet që situata politike të ndizet mes mazhorancës dhe opozitës. Në orën 17:00, do të hapet sesioni i ri i Kuvendit, ndërsa kampet...

Debatet/ Basha: Do bashkoj PD. Imami: Fjalët i ke të bukura,...

Mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike është zhvilluar me debate lidhur me mënyrën sesi po organizohet në opozita selia blu. Për të shmangur krizën...

Dashamir Shehi: Nuk ka oligarkë, por një bandë që duhet rrëzuar...

Deputeti i opozitës Dashamir Shehi tha se qytetarët duhet të dalin të protestojnë se janë në fukarallik, çmimet dhe taksat po i rriten, kriminaliteti...

Manjani: S’ka të majtë dhe të djathtë, por opozitë kundër Rilindjes

Debati i ndasive si parti të majta dhe të djathta, për ish-Ministrin e Drejtësisë, Ylli Manjani është një debat që vërtitet mes fjalëve boshe....

EDITORIAL

Presidentit Meta për “Deutsche Welle”: Opozita një hap pas, kryeministri dy hapa prapa

Presidenti Meta ishte në Gjermani në Konferencën e Sigurisë, ku takoi kancelaren gjermane Merkel si dhe u...

FORUM

Andi Bushati: Donika Prela, një arsye më shumë pse duhen djegur mandatet

Nga Andi Bushati  - Në kulmin e debateve për djegjen e mandateve të opozitës, një ngjarje në dukje...

Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese

Nga Albert Vataj SOT 28 VITE MË PAS Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese Cili...