E mërkurë, Janar 23, 2019
Ballina Etiketimet Opozita

Etiketim: Opozita

Del nga burgu lideri i opozitës

Alexei Navalny u lirua sot pasi shleu dënimin me 20 ditë burg, ku u mbajt me akuzën për organizimin e një proteste të paligjshme...

Xhisiela ”rebelohet”, 3 mesazhe opozitës: Vetting mbi mua?

Xhisiela Maloku, u bë e njohur nga historia e përdhunimit por është shndërruar në një personazh më shumë se mediatik. Nga historia e dhunës...

Rama: Çdo shpifje në media kundër ministrave dhe deputetëve të PS...

Kryeministri Edi Rama ka gati projektin ligjor kundër shpifjes në politikë dhe në media. Nisma që u ideua si një reagim ndaj akuzave të...

Tritol në oborrin e gjyshërve, Xhisiela ”gjen autorët”

Një shpërthim eksplozivi u regjistrua mbrëmjen e vonë të së dielës, rreth 30 minuta para mesnate, në fshatin Larushk të Fushë-Krujës. Paralajmërimi me tritol...

Xhafaj dhe Balla, Rama: Histori pa din e imam

Nga mbledhja e grupit parlamentar i PS-së, kryeministri Edi Rama po akuzon opozitën se ndërmori ofensivën më të madhe të baltës ndaj Policisë së...

Opozita kërkon largimin e Taulant Ballës nga Delegacioni Parlamentar i Stabilizim...

Opozita kërkon largimin e Taulant Ballës nga Delegacioni Parlamentar i Stabilizim Asociimit me argumentin se: "Shoqërohet me trafikantë droge dhe mbron pëdhunues me pushtet" Opozita...

Balla thirrje opozitës nga Saranda të ndërpresë bojkotin e të votojë...

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla mori pjesë në mbledhjen e Asamblesë së Partisë Socilaiste në qytetin e Sarandës. Të pranishëm...

PD i përgjigjet Ballës: Opozita nuk kërkon kurrë pazar me Ramën

Partia Demokratike ka reaguar pas deklaratave të maxhorancës së opozita ofroi Pazar për ligjet e vettingut. PD thotë se opozita nuk kërkon kurrë Pazar...

Denoncimi i oficerit Nuhu, Këlliçi: Opozita të mos shkelë më në...

Kreu i të rinjve të PD apel Bashës të radikalizojë qëndrimin pas denoncimeve ndaj Taulant Ballës dhe Rrahman Rahjes Intervistoi: Jonida Halili Kryetari i Forumit Rinor...

Opozita prezanton sot masat antimafia

Opozita e bashkuar, do të prezantojë sot paketën antikorrupsion, e cila në thelbin e saj ka ndryshimin e një serie ligjesh që sipas deputetes...

EDITORIAL

Presidenti shqiptar Ilir Meta në Tuz të Malit të ZI

Presidenti Meta vazhdon vizitën e suksesshme në Mal të Zit. Pasi u prit me nderime shtetrore nga...

FORUM

“Më ka dërguar Rama! Gjeniu Cakaj do takojë kryetarë shtetesh! Lum ata. Sa do gëzohet Merkel e Macron, kur…”

Nga AGRON GJEKMARKAJ -  Edi Rama sot për sot është prodhuesi më i madh i lumturisë! Por ai...

‘Hashim Thaçi po luan me fatin e Kosovës për hir të karrierës së tij’

‘Plani i Aleksandër Vuçiç dhe Hashim Thaçit për korrigjimin e kufijve midis Serbisë e Kosovës, me mbështetjen...