E shtunë, Dhjetor 15, 2018
Ballina Etiketimet Opozita

Etiketim: Opozita

Festë në PD; Duartrokitet Basha dhe Berisha

Pas lajmit që opozita ka rënë në konsensus për miratimin e Reformës në Drejtësi, në mbledhjen e grupit, deputetët janë ngritur në këmbë dhe...

Deda: Këmbëngulja e PD, një betejë e fituar për Shqiptarët

Një ditë para votimit në kuvend të ndryshimeve kushtetuese që lidhen me Reformën në Drejtësi, opozita  e cila nuk ishte dakordësuar sot përshëndeti reformën...

BE ultimatum Shqipërisë: ”Duam të sigurohemi se legjislacioni ka dhëmbë”

Shqipëria duhet të kalojë reformat anti-korrupsion të gjyqësorit të saj të enjten (21 korrik), ose do të sakrifikojnë shpresën për fillimin e negociatave për...

Parid Cara: Nëse dështon reforma, zgjedhje në shtator

Reforma në Drejtësi është në ditët vendimtare, nëse do voton me 21 korrik apo konsensusi nuk do të gjendet mes palëve. Partitë politike kanë...

Hajdarmataj: Drejtësia është për shqiptarët, jo për ndërkombëtarët

Flet për "Koha Jonë", deputetja e PD-së, Mimoza Hajdarmataj Intervistoi: Redjon Shtylla Opozita i mbetet besnike paketës së reformës në drejtësi, ku roli i ndërkombëtarëve duhet...

Hazizaj: Produkti i reformës në drejtësi do të jetë i kufizuar

Flet për "Koha Jonë", Konstitucionalisti i njohur Sokol Hazizaj Intervistoi: Redjon Shtylla Konstitucionalisti i njohur Sokol Hazizaj, shprehet se më 21 korrik në Kuvend, shqiptarët do...

Pollo: Fabula e Ramës, vetë Xhafaj s’u njeh ndërkombëtarëve rol vendimmarrës

Në kuvend kanë nisur debatet për Reformën në Drejtësi, deputetët kërkojnë miratimin e saj sepse sipas tyre do dështon. Por deputeti demokrat, ish-Ministri Genc...

Islami: Rama është kundër reformës, ja dosjet që e trembin

Flet për "Koha Jonë", deputeti i PD-së, prof.dr. Kastriot Islami Intervistoi: Redjon Shtylla Përpjekjet e fundit për të zgjedhur ngërçin mes maxhorancës dhe opozitës mbi...

Opozita nuk gjen konsensusin. Pikëpyetje të mëdha për 21 korrikun

Opozita nuk ka rënë dakord as me paketën e propozuar nga ndihmës/sekretarja amerikane, Victoria Nuland, e cila ju la në tavolinë konsensusin e munguar...

Televizioni amerikan,”Fox News”: “Bilal Shehu nuk solli gruan, por Ramën!”

“Është një çështje federale që përfshin një shofer limuzine në New Jersey, njeriun më të pushtetshëm të botës dhe kryeministrin e Shqipërisë ka tërhequr...

EDITORIAL

Sot Kuvendi i PD. Basha, lideri i një partie në rritje dhe europiane

Këtë të shtunë PD-ja zhvillon Kuvendin e saj. Gjatë këtyre viteve selia demokrate ka kaluar nëpër shumë...

FORUM

Deklarata e të Drejtave të Njeriut dhe Shqipëria

Prof. Ksenofon Krisafi* “Ne ndodhemi sot në pragun e një ngjarjeje të jashtëzakonshme në jetën e Kombeve të...

Mijëra protestues sërish në rrugët e Francës

Mijëra zyrtarë policorë janë duke qëndruar në Paris për të mbajtur nën kontroll protestën e radhës të...