E dielë, Shtator 23, 2018
Ballina Etiketimet Opozita

Etiketim: Opozita

Paloka: ”Deputetët e PS-së nuk e kanë idenë çfarë përmbajnë ndryshimet...

Flet për "Koha Jonë", Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka: Besoj te integriteti i deputetëve të PD-së, nuk do shesin votën Intervistoi: Redjon Shtylla I vetmi...

Sali Berisha-mazhorancës: Do merrni mesazhe të hidhura nga ndërkombëtarët

Me nisjen e seancës plenare, ish-kryeministri Sali Berisha paralajmëroi dhe drejtoi gishtin drejt mazhorancës, se në ditët në vijim ata do të marrin mesazhe...

Reforma kalon në kalendarin e Kuvendit, votimi në 21 korrik

Debati mbi Reformën në Drejtësi është drejt fundit. Lëvizja e fundit e Konferencës së Kryetarëve pak para nisjes së seancës plenare, është dhe kalimi...

Washington Times: “Një albatros në Shqipëri? Edi Rama, pengues i reformës”

"Shqipëria ka një pengesë të madhe, shpërfillje arrogante të qeverisë aktuale, në sundim e ligjit dhe të një marrëdhënie intime me krimin e organizuar...

Deputetë të opozitës: “Kërkesa për referendum jo e sinqertë”!

Demokratët në një prononcim për "Koha Jonë", pohojnë dhe kërkojnë që konsensusi është ideali për Reformën në Drejtësi. Redjon Shtylla. Me shumë mundësi drafti i Reformës...

Beteja e fundit e PD-së, sjell djegie mandatesh, protesta dhe rrëzimin...

Reagimet e deputetëve/ Në një prononcim për "Koha Jonë", deputetët opozitar shprehen se: ''Në Parlament do të djegin mandatet, nëse ka trafikim vote'' Redjon Shtylla Nëse...

Drafti i Reformës drejt Kuvendit, sot merret vendimi

Seanca plenare e Kuvendit vendos sot për futjen ose jo në kalendarin e punimeve të paketës kushtetuese, që lidhet me reformën në drejtësi. Pas...

Deputetët e opozitës-Ramës: Prano nenin “88”

Paragrafi "88", i rekomandimeve të Komisionit të Venecias për Reformën në Drejtësi, mbetet pika që i mban demokratët larg tryezës dhe Komisionit të Posaçëm....

PD-së i duhet popull për protestë jo dhëndurë

Nga Ilir Levonja*- Gjysmanllëk babam, gjysmanllëk! Kështu është...  Kujt t’ia dedikojmë këtë gjysmanllëk? Shoqërisë civile dje? Apo opozitës sot? Kujt? Gjysmanllëk, sherr, estradë... Tek ne çdo...

Dashamir Shehi: Berisha të heq dorë nga protagonizmi, nuk i bën...

Flet për "Koha Jonë", deputeti Dashamir Shehi:  "Rama, njëlloj si Berisha, kontrollon ministritë me levat e partisë" Intervistoi: Redjon Shtylla Kryetari i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, Dashamir...

EDITORIAL

Policia arreston grupin kriminal më të rrezikshëm

Nën drejtimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, policia shqiptare arriti të bëjë...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...