E premte, Shkurt 22, 2019
Ballina Etiketimet Opozita

Etiketim: Opozita

Galdini: 10 propozime Bashës për betejën opozitare

Diten e sotme, ne nje mbledhje kryesie, LDE - Partia per Liri, Demokraci dhe Etike, si nje Parti aleate me Partine Demokratike dhe pjese...

Tahiri: Sot u kap një gomone, opozita do çirret sërish

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri u shpreh sot nga ceremonia për ‘Murin e Kujtesës’ mbi operacionin në Brindisi ku u kapën 1 ton kanabis...

Shehi: Kush ka gabuar në PD, të paguajë çmimin dhe të...

Flet për "Koha Jonë", Dashamir Shehi, kreu i Partisë Lëvizja për Zhvillim Kombëtar Intervistoi: Redjon Shtylla Debatet post zgjedhore në Dibër, për aleatin e opozitës, rezultati...

Fatos Lubonja analizë për Dibrën: Faktorët e rezultatit të çuditshëm

Analiza post zgjedhore në Dibër ka ardhur edhe në skedën e analistit Fatos Lubonja. Në "Ora News", Lubonja ka folur për rezultatin në zgjedhjet e...

PD: Të rinjtë kanë marrë arratinë, shkak keqqeverisja

Një raport i agjencive ndërkombëtare, ku nënvizuar se të rinjtë që dëshironjë të braktisin vendin e tyre, Shqipëria është e para në Europë. Lidhur me këtë...

Vettingu, dy opsionet e opozitës, beteja deri në Komisionin e Venecias

Pas miratimit në Kuvend me 88 votat e mazhorancës të ligjit të vetingut, Partia Demokratike do të mbajë të hapura mbi tryezë dy opsione,...

Opozita: PD do jetë në seancë, edhe pse konsensusi është shkelur

Edhe 4 orë nga ndajnë nga seanca e jashtëzakonshme për votimin e Vettingut, që është për vlerësimin e gjyqëtarëve dhe prokurorëve. PD mblodhi grupin...

Fatmir Mediu: Koha për tu ndarë nga krimi shtetëror

Kryetari i Partisë Republikanë, Fatmir Mediu, mori pjesë në hapjen zyrtare të fushatës të koalicionit të djathtë për bashkinë e Dibrës, ku edhe u...

Shehu: “Qëllimi im, të ndërtoj Dibrën, garanci Basha Kryeministër”

Partia Demokratike prezantoi sot zyrtarisht, kandidatin për zgjedhjet e pjessshme në Dibër. Në fjalën e tij Sherefedin Shehu shpalosi platformën e tij, duke ju drejtuar...

Basha prezanton zyrtarisht nesër, Sherefedin Shehun

Kryetari i PD, Lulzim Basha do të çelë nesër, (të premten) fushatën e kandidatit demokrat për Bashkinë Dibër, Sherefedin Shehu si altenativën më të...

EDITORIAL

Emrat kandidatë për kryeministër që pranon Opozita për Qeverinë Tranzitore

Djegia e mandatëve të deputetit fut në krizë politike, kushtetuese dhe shoqërore vendin. Parlamenti nuk mund të...

FORUM

Monologu i Ramës, në panik, i tmerruar, arrogant …

Nga Kastriot Islami/ Sonte në konferencën e shtypit, Rama gulconte nga frika, nga paniku…Atij i merrej fryma nga...

Pse mbërritëm deri këtu?

Nga Jamarbër Malltezi* Situata aktuale është krejtë sisht anormale, por nuk është aksidentale. Kjo situatë është pasojë e...