E premte, Shtator 21, 2018
Ballina Etiketimet Opozita

Etiketim: Opozita

Televizioni amerikan,”Fox News”: “Bilal Shehu nuk solli gruan, por Ramën!”

“Është një çështje federale që përfshin një shofer limuzine në New Jersey, njeriun më të pushtetshëm të botës dhe kryeministrin e Shqipërisë ka tërhequr...

Zbardhet vendimi; Çfarë propozoi Nuland për vetingu-n?

Vizita zyrtare e ndihmës/sekretares amerikane të shtetit, Victoria Nuland me krerë të politikës, kishte si qëllim zgjidhjen e ngërcit dhe për krijimin e një...

EKSKLUZIVE/Fleckenstein: Drejtësi e pavarur arrihet kur të eliminohen lidhjet e partive...

Intervistë për "Koha Jonë", e raportuesit për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein. “Drejtësi e pavarur arrihet kur të eliminohen lidhjet e partive politike me...

Deputeti i heshtur i PS-së, nga Italia akuzon PD për reformën

Reforma në Drejtësi dita-ditës po i afrohet 21 korrik, datë në të cilën do të votohet nga parlamenti, drafti me ndryshimet kushtetuese. Për këtë...

Letra e Lu, reagon Majko: E paprecedentë, Shqipëria në spirale anti-perëndimore

Pas reagimit nga opozita e deputetit Oerd Bylykbashki, nuk ka munguar dhe reagimi i PS-së. Lidhur me letrën e Ambasadorit Lu, e cila po...

Paloka: Prokuroria të hetojë Ramën. Fotoja, krimin federal

Një foto e Kryeministrit Rama me Presidentin Barack Omaba, ka nxitur një  tashmë dhe reagim ndërkombëtar pasi opozita  e akuzon për krim federal. Në...

Astrit Veliaj: Reforma nuk bëhet me blerje dhe kapje deputetësh

Deputeti i PD-së, Astrit Veliaj në një prononcim për "Koha Jonë", shprehet se: ''Në takim me Ambasadorin Lu do flas për këndvështrimet e opozitës''. Redjon...

Partitë e vogla: “Pa reformë zgjedhore, nuk ka anëtarësim në BE”

Nënkryetari i PD-së, Edmond Spaho mbështet nismën e partive të vogla. Grupi:"Administrimi i zgjedhjeve, të bëhet nga Gjykata e Lartë” Redjon Shtylla Politika Shqiptare, ndërkombëtarët dhe...

Paloka: ”Deputetët e PS-së nuk e kanë idenë çfarë përmbajnë ndryshimet...

Flet për "Koha Jonë", Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka: Besoj te integriteti i deputetëve të PD-së, nuk do shesin votën Intervistoi: Redjon Shtylla I vetmi...

Sali Berisha-mazhorancës: Do merrni mesazhe të hidhura nga ndërkombëtarët

Me nisjen e seancës plenare, ish-kryeministri Sali Berisha paralajmëroi dhe drejtoi gishtin drejt mazhorancës, se në ditët në vijim ata do të marrin mesazhe...

EDITORIAL

Zyrtarja e SHBA: SPAK dhe BKH do të bëjnë vettingun në politikë

Zv. Ndihmës Sekretarja e Shtetit, Elisabeth Millard zgjedh reformën në drejtësi si rrugën e vetme për të...

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...