Ballina Etiketimet Opozita

Etiketim: Opozita

Zgjedhjet në Dibër, maxhoranca mbështet nga 4 parti, opozita nga 12

Në mbledhjen e sotme të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve u bënë të ditura se cilat do të jenë koalicionet për zgjedhjet në Dibër. Bëhet...

Mblidhet të mërkurën Komisioni i reformës në drejtësi

Komisoni i Posaçëm i Reformës në Drejtësi do të mblidhet të mërkurën në orën 10:00 për tu njohur me vërejtjet e misionit të EURALIUS...

Zgjedhjet në Bashkinë e Dibrës: KQZ: Të interesuara 19 parti

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve janë regjistruar 19 parti politike si subjekte zgjedhore për zgjedhjet për kryetar të bashkisë Dibër. Njoftimi është zyrtar prej...

PD zgjedh ekipin e fushatës; Aleatët: Shehu, njeriu i duhur për...

Gara në Dibër, PD zgjedh ekipin e fushatës Nga: Redjon Shtylla Sherefedin Shehu është kandidati zyrtar i Partisë Demokratike për Bashkinë e Dibrës. Ai do të...

E ndalon polici, deputetja e PD-së: Shko mblidh hashashin(VIDEO)

Në një postim të mëparshëm bëmë me dije se ndaj deputetes së PD-­së, Albina Deda, policia e ka “bllokuar”. Vetë Deda ka postuar një...

PD gati ekipin për zgjedhjet në Dibër, drejtues i fushatës Edi...

Pas zyrtarizimit të kandidatit të PD-së, për zgjedhjet e pjesshme në Bashkinë Dibër, bëhet me dije se Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka...

Mediu dhe Shehi: Sherefedin Shehu, zgjedhja e duhur për Dibrën

Partia Demokratike ka kandidatin e saj zyrtar për zgjedhjet e pjesshme lokale në Bashkinë Dibër. Deputeti i Dibrës, Sherefedin Shehu, do të lërë postin...

Zgjedhjet në Dibër; Kreshnik Spahiu: Të votohet Sherefedin Shehu

Pas konfirmimit zyrtar të Partisë Demokratike, për kandidatin e saj për postin e Kryebashkiakut të Dibrës, sot kjo kandidaturë ka marrë mbështetjen e parë. Përkundër...

Ndoka kërkon bashkinë e Dibrës, përparësinë e ka një kandidate femër

Zgjedhjet në Dibër, për postin e Kryetarit të Bashkisë, i janë bashkuar dhe të tjera parti politike. Interesimin e shfaqur, për Dibrën e kanë...

Deputetët e inkriminuar; PD: FBI hetim gishtërinjve. Maxhoranca: Presion politik

Nga: Redjon Shtylla. Rezultati që ka arritur të japë ligji i dekriminalizimit, i miratuar në Kuvend me votat e 131 deputetëve në Dhjetor të 2015,...

EDITORIAL

Dalin fotot ku ish-ministri Bushati refuzon të hypi në makinën e Kryeministrit

Sot, zyrtarisht Ditmir Bushati është ish-ministër. Ishte një nga figurat e majta më të kompletuara dhe ku...

FORUM

Më ka dërguar Edi Rama

AGRON GJEKMARKAJ/  Edi Rama sot për sot është prodhuesi më i madh i lumturisë! Por ai në të...

Bubrreci mbi rrotën që (nuk) sillet

Nga Fadil LEPAJA Dy presidentët, ai i Kosovës dhe ai i Serbisë, u patën bërë aq të afërt...