E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Opozita

Etiketim: Opozita

Islami: Apel, vendi është në rrezik

Deputeti i Partisë Demokratike, Kastriot Islami, situatën  e cila ka vënë në pikëpyetje miratimin e reformës sot, ka reaguar në një postim në facebook,...

Ambasadorët Lu dhe Vlahutin,mbërrijnë në kuvend

Tensionet e krijuara nga zhvillimet e fundit mbi Reformën në Drejtësi, raportohet se në ambientet e Kuvendit kanë shkuar dhe ambasadorët Donald Lu dhe...

Bylykbashi: PS refuzon miratimin e draftit, në pikëpyetje seanca plenare

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta kërkoi finalizimin e draftit hibrid të reformës në drejtësi, duke ju drejtuar përmes një kërkese Partisë Demokratike dhe Partisë Socialiste...

Festë në PD; Duartrokitet Basha dhe Berisha

Pas lajmit që opozita ka rënë në konsensus për miratimin e Reformës në Drejtësi, në mbledhjen e grupit, deputetët janë ngritur në këmbë dhe...

Deda: Këmbëngulja e PD, një betejë e fituar për Shqiptarët

Një ditë para votimit në kuvend të ndryshimeve kushtetuese që lidhen me Reformën në Drejtësi, opozita  e cila nuk ishte dakordësuar sot përshëndeti reformën...

BE ultimatum Shqipërisë: ”Duam të sigurohemi se legjislacioni ka dhëmbë”

Shqipëria duhet të kalojë reformat anti-korrupsion të gjyqësorit të saj të enjten (21 korrik), ose do të sakrifikojnë shpresën për fillimin e negociatave për...

Parid Cara: Nëse dështon reforma, zgjedhje në shtator

Reforma në Drejtësi është në ditët vendimtare, nëse do voton me 21 korrik apo konsensusi nuk do të gjendet mes palëve. Partitë politike kanë...

Hajdarmataj: Drejtësia është për shqiptarët, jo për ndërkombëtarët

Flet për "Koha Jonë", deputetja e PD-së, Mimoza Hajdarmataj Intervistoi: Redjon Shtylla Opozita i mbetet besnike paketës së reformës në drejtësi, ku roli i ndërkombëtarëve duhet...

Hazizaj: Produkti i reformës në drejtësi do të jetë i kufizuar

Flet për "Koha Jonë", Konstitucionalisti i njohur Sokol Hazizaj Intervistoi: Redjon Shtylla Konstitucionalisti i njohur Sokol Hazizaj, shprehet se më 21 korrik në Kuvend, shqiptarët do...

Pollo: Fabula e Ramës, vetë Xhafaj s’u njeh ndërkombëtarëve rol vendimmarrës

Në kuvend kanë nisur debatet për Reformën në Drejtësi, deputetët kërkojnë miratimin e saj sepse sipas tyre do dështon. Por deputeti demokrat, ish-Ministri Genc...

EDITORIAL

Deklaratë e 10 prokurorëve të Krimeve të Rënda dhe deklarata e Arta Markut

Në prokurori nuk ka qetësi, ka plasur rrëmuja. Shkak është bërë fillimi i masës disiplinore ndaj 10...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...