Ballina Etiketimet Opozita

Etiketim: Opozita

Duka takim me Bashën: Qeveria teknike për zgjedhje të lira

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka vijuar takimet me partitë aleate mbi unifikimin e qendrimit të opozitës për krijimin e një qeverie teknike. Kryedemokrati...

Paloka: Rama ka inkriminuar policinë sipas nevojave të tij

Për Partinë Demokratike, rendi dhe siguria është në krizë. Në një deklaratë për mediat nga selia blu, nënkyetari i PD-së, Edi Paloka, ka theksuar...

Qeveri Teknike; Deputetët: Kauzë unanime e opozitës

Reagimet e deputetëve për "Koha Jonë": Qeveria teknike, një kauzë unanime e grupit parlamentar  Nga: Redjon Shtylla Pas miratimit me sukses dhe në unanimitet të Parlamentit...

PD: Fatmir Xhafaj kompromenton Reformën, të largohet nga komisioni

Partia Demokratike nëpërmjet zëdhënëses Ina Zhupa, ka kërkuar largimin e Fatmir Xhafës nga kryetari i Komisionit për Reformën në Drejtësi. Zhupa në një deklaratë...

Çfarë janë qeveritë teknike, si funksionojnë dhe pasojat!

Pas mirataimit të ndryshimeve të ligjeve kushteues, të cilat do të sjellin Reformën në Drejtësi, partia opozitare më e madhe në Shqipëri, Partia Demokratike...

Islami thirrje: Të largojmë aleancës e qelbësirave, Rama të ik

Deputeti demokrat Kastriot Islami në një postim në facebook, ju ka bërë thirrje atyre që e ndjenë veten të pastër, që të angazhohen në...

Bregu: Pro qeverisë teknike por e pamundur të ndash PS-LSI

Sot kreu i PD-së Lulzim Basha, kërkoi një qeveri teknike por jo të gjithë në grupin e tij ndajnë të njëjtin mendim. Ish-Ministria e...

PD kërkon kohë për të rishikuar projektligjin e vetingut

Në mbledhjen e sotme të komisionit të posaçëm për Reformën në Drejtësi, u pa pjesëmarrja e opozitës në kohë dhe gjithçka përfundoi në më...

Basha: Nuk ka pushime për opozitën në gusht, vendi në krizë

Në një kohë kur është mbledhur komisioni i posaçëm i Reformës në Drejtësi, kreu i PD-së Lulzim Basha ka mbledhur gazetarët në një bashkëbisedim...

Islami: Asnjë takim nuk ngre dot nga varri këtë kadavër-qeveri

Tensionet e gushtit janë rritur, në kohë kur administrata publike merr pushimet verore, nuk mund të thuhet e njëjta gjë për politikën e cila...

EDITORIAL

SHBA kundër kryeministrit Rama, s’ka falje për Tahirin

Ambasada Amerikane në Tiranë ka dalë dje hapur kundër qëndrimit të kryeministrit Edi Rama lidhur me procesin...

FORUM

Për ata që janë prekur nga fjalimi im për Mid’hatin dhe thonë se iu “ula kokën” veteranëve

Nga Edi Rama -  I dashur Fatos, Një mik i përbashkët ma dërgoi dhe kësisoj e lexova me vëmendje...

Lufta e ftohtë mes opozitarëve për kthimin në Kuvend

Nga Mero Baze Të paktën tre aleatët kryesorë të Luzlim Bashës, Fatmir Mediu, Dashamir Shehi dhe Agron Duka,...