E hënë, Nentor 12, 2018
Ballina Etiketimet Opozita

Etiketim: Opozita

Opozita në Vlorë, Kryemadhi: Edi Rama s’e do vettingun

Nga Vlora, Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka deklaruar se qeveria e Ramës është e gatshme të kalojë në vetting edhe edukatoret, ndërsa shtoi...

LIVE/ Opozita në Vlorë: Emergjencë Kombëtare, nuk kemi më shtet

Sikurse e kishte paralajmëruar, opozita është mbledhur në Vlorë. Fjalën e ka marrë kreu i PD-së, Lulzim Basha, i cili po flet për ligjin...

Teatri, opozita do bëjë “Kuvend” në Vlorë

Në seancën e kësaj të enjte, mazhoranca do të votojë e vetme dekretin e Presidentit Ilir Meta për Teatrin bashkë me ndryshimet ligjore, ndërsa...

Qeveria tre oferta për opozitën

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, gjatë konferencën për shtyp me homologun gjerman, tha se qeveria ka tre oferta konkrete në tavolinë për opozitën. 1-Ka një...

Manjani-opozitës: Dilni nga Kuvendi, pasi…

''Largim nga kuvendi'', është sugjerimi që jep ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani për opozitën e bashkuar. Në një status në rrjetet sociale, Manjani shkruan...

Të enjten opozita mblidhet në Vlorë

Edhe këtë të enjte, Kuvendi do të ketë në sallë vetëm qeverinë dhe deputetët e maxhorancës. Opozita pas Shkodrës, Elbasanit dhe Durrësit, këtë të...

Klajda Gjosha: Opozita nuk e ka braktisur asnjë ditë parlamentin

Sesioni i ri parlamentar ka nisur pa opozitën në parlament, e cila po i bojkoton seancat parlamentare për shkak të situatës në të cilë...

Opozita braktis “Ligjet”, Manja: Duhet të ishin këtu, ja axhenda për...

Komisioni i Ligjeve ka zhvilluar paraditen e sotme mbledhjen e parë për sesionin e ri parlamentar, ndërsa opozita e ka bojkotuar, ashtu sikur ka...

Opozita mblidhet në Elbasan, mazhoranca në Kuvend

Kuvendi do të mblidhet sot në orën 10:00 në seancë plenare. Në sallën e parlamentit do të jenë vetëm deputetët e mazhorancës pasi opozita...

“Krimi”/ Pas Shkodrës, opozita mbledhje nesër në Elbasan, bojkoton sërish Kuvendin

Opozita do bojkotojë edhe nesër punimet e Kuvendit. Burime pranë selisë blu thanë për "KJ" se grupi parlamentar i PD, LSI-së dhe partive të...

EDITORIAL

Manjani: Rama shkeli kushtetutën, një ushtarak s’mund të jetë ministër

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani e ka cilësur shkelje të rëndë Kushtetuese, propozimin e kryeministrit Edi Rama,...

FORUM

Fundi i Luftës së Parë Botërore – Asgjë nuk ka kaluar!

100 vjet pas Luftës së Parë Botërore, Evropa është përplot frikë dhe paralajmërime. Ai që beson se...

100 vjet mbas Luftës së Parë Botërore- Mësime për të mos u harruar

Prof. Lisen Bashkurti - Njëqind vjet më parë përfundoi Lufta e Parë Botërore. Kjo është një ngjarje e...