E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Opozita

Etiketim: Opozita

U njollos në Kuvend, reagon Rama: Opozita ka program bojën e...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas njollosjes me bojë në fytyrë nga deputeti i PD, Edi Paloka. Përmes një postmi në Facebook, Rama thotë se...

Protesta “tremb” Qeverinë, Policia: Të shmangen retorikat e dhunës, të mos...

Pakënaqësia dhe indinjata që ka shkaktuar keqqeverisja e vendit nga socialistët do të demonstrohet paraditen e së shtunës në protestën e thirrur e opozita. Në...

Opozita në Serbi bojkoton parlamentin

Partitë opozitare në Serbi thanë se kanë nisur bojkotin e parlamentit, në shenjë solidariteti me protestat kundër presidentit serb, Aleksandar Vuçiç. Grup i partive opozitare,...

Opozita protestë në Paskuqan, banorët bllokojnë rrugën

Opozita e bashkuar ka organizuar një protestë pasditen e sotme në Paskuqan. Banorët e Paskuqanit, një njësi vendore e bashkisë Kamëz, kanë bllokuar rrugën...

“VOA”, Zheji: Qeveria ilegjitime. Zgjedhjet janë prekur, nuk janë më të...

Drejtuesi i emisionit "360 gradë" Artur Zheji tha se ultimatumi i Bashës për kryeministrin Rama është një strategji e opozitës. I ftuar në studion e lajmeve...

Spaho: Opozita dhe PD-ja, të vetmet forca që mund t’i kundërvihen...

I nxitur nga një deklaratë e gazetarit Bejto Malo, i cili thekson se protesta e 16 shkurtit është shansi i fundit i opozitës, nënkryetari...

Video/ Elbasani zbret në shesh

Opozita e bashkuar më 16 shkurt do të dalë në protestë të madhe. PD-ja nga ana e saj na nisur protestat lokale. Këtë të...

Ferdinand Xhaferaj: Vangjush Dako fitoi në Durrës jo nga votat, por...

Kreu i PD-së në Durrës flet për një strategji që do të garantojë votat e shqiptarëve. Ja pse në 16 Shkurt do protestojnë durrsakët Intervistoi:...

Përgjimet e VOA-s, Alibeaj: Opozita ka 5 vite që e denoncon

Deputeti i PD-së, Enkelejd Alibeaj i ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24 ka komentuar përgjimet e publikuara një ditë më parë, për grupin...

Opozita del nga Kuvendi, Braçe: Po Taulanti pse iku?

Sot Kuvendi u shndërrua në vend përplasjesh, të cilat degjeneruan deri në fjalor banal. Në këtë seancë, ishin të pranishëm edhe ministrat e rinj. Erion...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Pakti detar me Greqinë nuk ka nevojë për trille “fiction”

Nga MYSLIM PASHA Vitin që shkoi kisha një ftesë në “Facebook” nga Shaban Murati, i cili bënte  me dije...

Media e huaj, jehonë thirrjes së dhimbshme të pedagogut: Na ndihmoni, para se të bëhemi Siria e ardhshme

Thirrja e dhimbshme e një pedagogu universitar që sheh vendin e tij të prirur drejt korrupsionit, varfërisë...