E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Opozita

Etiketim: Opozita

Protesta/ Policia këmbëngul në krijimin e panikut: Synohet hyrja në parlament,...

Policia e Shtetit ka paralajmëruar se do përgjgigjet me forcën e ligjit për ata që kryejnë akte të dhunshme e të paligjshme në protestën...

A ndikon kriza në çeljen e negociatave me BE? Ceka: Vendimi...

Ish-politikani Neritan Ceka, i ftuar në “Top Talk” u pyet nëse kriza aktuale politike mund të ndikojë në çeljen e negociatave me BE. Sipas...

Opozita e vendos, ja kur nis nesër protesta tek Kuvendi

Pas protestës së 16 shkurtit përballë kryeministrisë, nesër opozita ka thirrur shqiptarët në protestën përballë Kuvendit. Deputeti i PD-së, Flamur Noka, ka postuar këtë...

Protesta e opozitës para Parlamentit, ja lëvizja e Ruçit

Ditën e nesërme, opozita ka paralajmëruar një tjetër protestë, këtë herë jo para kryeministrisë, por godinës së Parlamentit ku mbahet si çdo të enjte...

Fevziu: Të mos habitemi nga qëndrimi i ndërkombëtarëve

Gazetari Blendi Fevziu i ftuar në "Tempora" nga Sonila Meço në Ora News, tha se situata është shumë e rëndë pas vendimit të opozitës...

Po qeveris prej dy mandatesh, por Rama sërish bën me faj...

Ky është mandati i dytë i qeverisë, e megjithatë Rama sërish thotë se fajin pse shqiptarët largohen dhe u vritet shpresa është e opozita. Në...

Djegia e mandateve, Braimllari: Opozita u është përgjigjur vullnetit të qytetarëve!

Deputeti i LSI-së Endrit Braimllari në një intervistë për emisionin “7pa5” në Vizion Plus, deklaroi sot se me vendimin e saj për djegien e...

Aleatët krah Bashës: Djegia e mandateve vendim unanim

Pas vendimit unanim nga grupi parlamentar i PD për djegien e mandatave të deputetit, kreu i PD Lulzim Basha ka zhvilluar takim me aleatët...

Media franceze: Në Shqipëri, protesta kundër ‘korrupsionit dhe krimit të organizuar’

Gazeta franceze 'Liberation' i ka kushtuar një artikull të gjatë protestës së opzitës ditën e shtunë në Tiranë. Me mijra qytetarë demonstruan të shtunën në Tiranë me thirrjen e opozitës për të kërkuar...

Edi Rama akuza opozitës: Kanë dalë rrugëve për të kërkuar kthimin...

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën sot me postimin e një videoje të ndryshimit të qendrës shëndetësore në Durrës, mes të cilës, nuk...

EDITORIAL

Presidentit Meta për “Deutsche Welle”: Opozita një hap pas, kryeministri dy hapa prapa

Presidenti Meta ishte në Gjermani në Konferencën e Sigurisë, ku takoi kancelaren gjermane Merkel si dhe u...

FORUM

Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese

Nga Albert Vataj SOT 28 VITE MË PAS Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese Cili...

Nesër qytetarët të marrin mbrapsht Parlamentin e vjedhur nga bandat

Nga Klevis Balliu Duke ndjekur dje disa emisione politike, konstatova klithmat e disa analistëve dhe antarëve të mazhorancës...