E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Operacioni

Etiketim: operacioni

Operacioni “bukë e miell”, çon në pranga 3 shqiptarë për kokainë

Tre shtetas shqiptarë e një italian kanë rënë nën pranga nga policia italiane me akuzën e trafikut të lëndëve narkotike të tipit kokainë. Operacioni i...

SMS-ja e avokatit të Lul Berishës, ja si i shpëtoi arrestimit

Ditën e djeshme, policia zhvilloi një sërë aksionesh të befta në Shijak dhe në Durrës. Pas arrestimit të anëtarëve të grupit kriminal Avdylaj, operacioni...

“Je i rrethuar!” Publikohen pamjet e operacionit në Nikël të Krujës

Policia publikon pamjet e ndërhyrjes së Forcave të Policisë së Shtetit gjatë operacionit në Nikel të Krujës ku u arrestuan 5 persona dhe u...

VIDEO/ Operacioni në Tiranë, si u kapën shpërndarësit e drogës dhe...

Policia e Tiranës ka vënë në pranga tre persona dhe ka shpallur në kërkim një tjetër pas një operacioni në orët e mbrëmjes së...

U takua me Drake, por 11-vjeçares i plotësohet edhe dëshira më...

Një 11-vjeçare në fazat e fundit të një sëmundjeje vdekjeprurëse ka kryer me sukses një operacion në zemër, vetëm pak ditë pasi u vizitua...

Kush tha se për t’u zgjuar gjatë operacionit është e vështirë?!

A keni menduar ndonjëherë teksa prisni që një person që është brenda sallës së operacionit, të zgjohet para kohe? Duket mjaft e vështirë, por...

Operacioni anti-drogë, arrestohen pesë shqiptarë në Pavia

Një operacion anti-drogë në Pavia të Italisë është mbyllur me arrestimin e pesë shitësve shqiptarëve. Gjatë kontrolleve të kryera nga karabinierët në lojërat e...

Super operacion i policisë në Tiranë, 10 të arrestuar për falsifikim...

Policia e Tiranës ka goditur një rrjet që merrej me falsifikim vizash. Mësohet se deri më tani janë lëshuar 13 urdhërarreste, ndërkohë që janë...

DETAJE/ 19 të arrestuar në gjithë Shqipërinë nga Krimet e Rënda

Krimet e Rënda kanë organizuar një operacion të gjërë për goditjen e një grupi trafikantësh droge. Mësohet se operacioni është kryer në të gjithë...

Fëmija përfundon me sukses operacionin, Manastirliu e surprizën

Një mesazh që tregon profesionalizmin dhe përkushtimin e mjekëve në QSUT, është shpërndarë ditën e sotme nga ministrja Ogerta Manastirliu. Duke i’u referuar rastit të...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...