E hënë, Shtator 24, 2018
Ballina Etiketimet Oliver Ivanoviç

Etiketim: Oliver Ivanoviç

OSBE kërkon zbardhjen e vrasjes së Oliver Ivanoviç

politikanit serb nga Mitrovica, Oliver Ivanoviç. Përmes një njoftimi në Facebook, OSBE-ja thekson se gjashtë muaj pas vrasjes së Oliver Ivanoviçit, ‘fajtorët vazhdojnë të jenë...

Ekzekutimi i Oliver Ivanoviç, ja çfarë thotë Vuçiç për autorin e...

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç shprehu bindje të fortë se vrasësi i liderit serb Oliver Ivanoviç do të zbulohet shumë shpejt. I pyetur nga gazetarët lidhur...

Zhduket gazetari serb që hetonte vrasjen e Ivanoviç

Policia serbe po heton zhdukjen e raportuar të një gazetari që pretendoi se kishte zbuluar detaje të reja mbi vrasjen e politikanit serb të...

O’Connell: Tre muaj nga vrasja e Ivanoviçit, përgjegjësit të vihen para...

Janë bërë tre muaj nga vrasja e Oliver Ivanoviçit dhe ende nuk ka asnjë të dyshuar për vrasjen e tij. Lidhur me këtë ka reaguar...

Zbulohet emri i pronarit të makinës nga ku u vra Oliver...

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Flamur Sefaj ka deklaruar se është zbuluar emri i pronarit të makinës nga ku dyshohet se u vra Oliver...

Detaje të reja nga vrasja e Oliver Ivanoviç

Kur ka kaluar më shumë se një muaj nga vrasja e Oliver Ivanoviç, kreu i Iniciativës Qytetare Serbe, por ende nuk dihet se kush...

Zbardhen detaje të reja nga vrasja e politikanit serb Ivanoviç, ja...

Ka kaluar më shumë se një muaj (16 janar) nga vrasja e Oliver Ivanoviç,  kreu i Iniciativës Qytetare Serbe, por ende nuk dihet se...

Vrasja e Ivanoviç, autoritet kosovare arrestojnë dy policë shqiptarë

Pas vrasjes së politikanit të njohur serb, autoritetet kosovare kanë arrestuar sot dy policë të dyshuar si të implikuar në ekzekutimi e tij. Dy...

Gazeta zvicerane: Oliver Ivanoviç se vranë shqiptarët

Me vrasjen e Oliver Ivanoviçit është shuar një nga zërat e fundit të pavarur serbë. Kështu po merr fund procesi që ka filluar në...

Zbulohen vrasësit e Oliver Ivanoviçit në Kosovë

Autoritetet shtetërore në Kosovë kanë arritur të zbulojnë vrasësin e Oliver Ivanoviçit në Mitrovicë. Kështu reaportojnë mediat në Prishtinë, duke iu referuar burimeve të...

EDITORIAL

Lapsaxhinjtë, Teatri Kombëtar dhe hidrocentralet mbi Valbonë

Këto ditë po zien debati për Godinën e Teatrit Kombëtar dhe hidrocentralet që po ndërtohen mbi Valbonë. Nëse...

FORUM

Për “tradhëtarët” e avionit dhe histerinë “patriotike” të tokës!

Nga Mentor Kikia - Tashmë dalldia e madhe kaloi. Avioni u kthye, edhe pse pati shumë lutje që...

Revansh i ri Ballkanik i Rusisë nga Bosnja

Nga Shaban Murati - Një arsye shumë e fortë duhet ta ketë shtyrë ministrin e jashtëm rus,...