Ballina Etiketimet Oliver Ivanoviç

Etiketim: Oliver Ivanoviç

E veja e Oliver Ivanoviç: Po kërcënohem nga shqiptarët

Bashkëshortja e ish-liderit të Iniciativës Qytetare SDP, Oliver Ivanoviç, Milena Ivanoviç, i cili mbeti i vrarë muaj më parë në Mitrovicë, ka deklaruar se...

Në kërkim për vrasjen e Ivanoviçit, kush është Milan Radojiçiç

Nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojiçiç është shpallur në kërkim në lidhje vrasjen e liderit serb, Oliver Ivanoviç. Ngjarja në fjalë ndodhi në 16...

Një muaj burg për 3 të dyshuarit e vrasjes së Ivanoviç

Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën prej një muaji paraburgim, ndaj dy të pandehurve me iniciale N.S. dhe M.R., të dyshuar për veprën...

Aksion në Mitrovicë, arrestohen 4 persona për vrasjen e Oliver Ivanoviç

Katër persona janë arrestuar në Veri të Mitrovicës, pasi dyshohet se kanë pasur lidhje me vrasjen e Oliver Ivanoviç. Sipas informacioneve të para nga mediat...

OSBE kërkon zbardhjen e vrasjes së Oliver Ivanoviç

politikanit serb nga Mitrovica, Oliver Ivanoviç. Përmes një njoftimi në Facebook, OSBE-ja thekson se gjashtë muaj pas vrasjes së Oliver Ivanoviçit, ‘fajtorët vazhdojnë të jenë...

Ekzekutimi i Oliver Ivanoviç, ja çfarë thotë Vuçiç për autorin e...

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç shprehu bindje të fortë se vrasësi i liderit serb Oliver Ivanoviç do të zbulohet shumë shpejt. I pyetur nga gazetarët lidhur...

Zhduket gazetari serb që hetonte vrasjen e Ivanoviç

Policia serbe po heton zhdukjen e raportuar të një gazetari që pretendoi se kishte zbuluar detaje të reja mbi vrasjen e politikanit serb të...

O’Connell: Tre muaj nga vrasja e Ivanoviçit, përgjegjësit të vihen para...

Janë bërë tre muaj nga vrasja e Oliver Ivanoviçit dhe ende nuk ka asnjë të dyshuar për vrasjen e tij. Lidhur me këtë ka reaguar...

Zbulohet emri i pronarit të makinës nga ku u vra Oliver...

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Flamur Sefaj ka deklaruar se është zbuluar emri i pronarit të makinës nga ku dyshohet se u vra Oliver...

Detaje të reja nga vrasja e Oliver Ivanoviç

Kur ka kaluar më shumë se një muaj nga vrasja e Oliver Ivanoviç, kreu i Iniciativës Qytetare Serbe, por ende nuk dihet se kush...

EDITORIAL

Analizë e DW për Ramën: Qëndrim i ri i diplomacisë shqiptare ndaj marrëveshjes Kosovë-Serbi?

Nga radio shtetrore gjermane DW/ Kryeministri Edi Rama u dekretua ministër i Jashtëm nga presidenti shqiptar, Ilir Meta....

FORUM

Në fund, ‘Luftën e Ftohtë’ e fiton ‘Zëri i Amerikës’

Nga Alfred Lela - Në një rrafsh kulturor, Edi Rama është rive gauche, një intelektual i ‘bregut të...

Ardi Veliu, kryepolici që negocioi fundarratinë e Balilit

Nga Lorenc Vangjeli - Ka një ngulm maniakal në Tiranë për të t’u ndarë sipas një linje të...