E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Oerd Bylykbashi

Etiketim: Oerd Bylykbashi

Si u paralajmërua largimi i prokurorëve të çështjes “Habilaj” 9 muaj...

Duket si profetike, por jo, ajo ishte thjesht një bindje dhe nuhatje politike! Deputeti demokrat Oerd Bylykbashi në një mbledhje të Komisionit të Ligjeve...

Deputeti i PD: Arta Marku ka shpartalluar Prokurorinë, hetimet të jashtëligjshme

Deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News24 foli pas “furtunës” në prokurori nga kryeprokurorja...

”Arta Marku 9-të muajshe”, deputeti: Asnjë ministër s’është arrestuar

Deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi, me ironi shkruan se Kryeprokurorja e Përkohshme, Arta Marku pavarësisht se ka nëntë muaj në krye të këtij institucioni,...

Bylykbashi: Të largohen kriminelët, por edhe bedelët e krimit nga pallati...

Nga Oerd Bylykbashi Deputeti, ministri dhe gjyqtari janë figura kushtetuese të të njëjtës kategori, të barzvlefshme, por në pushtete të ndryshme. ‎ Për ta thjeshtuar, pallati...

Bylykbashi: Kriminelët po lirohen për zgjedhjet e ardhshme

Ky sezon i ri parlamentar pritet të jetë i vrullshëm që në fillim të tij dhe Partia Demokratike duket se është përgatitur për t’u...

“Gjykata Kushtetuese ka vdekur”, Bylykbashi: Rama po tenton të kapë sistemin...

Deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi thotë se procesi i vettingut po zbatohet me dy standarde. Në rubrikën “Opinion” në “News24”, ai tha se...

Shkarkimi Dizdarit, Bylykbashi: Tallje dhe banditizëm i Ramës ndaj Gjykatës Kushtetuese

Gani Dizdari është anëtari i radhës i Gjykatës Kushtetuese, i cili është shkarkuar sot prej Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Vendimi ka ardhur pas...

Vendimi i Gjykatës për Elvis Rroshin, Bylykbashi: Nuk është vetting, por...

Deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi ka komentuar vendimin e gjykatës ndaj ish-kryebashkiakut të Kavajës, Elvis Rroshi, që sipas tij ka rrëzuar një prej...

Emigrantët votim vetëm me “xhepin” e tyre, KiE kundër PS-së

Emigratët shqiptarë do të mund të votojnë vetëm në zgjedhjet parlamentare, ndërsa eksperti i Këshillit të Europes sugjeron votimin me postë 1 muaji para...

Shkarkimi i Trenovës, Bylykbashi: Kolaps në drejtësi, ditë më të këqija...

Pak ditë pasi KPK e shkarkoi nga detyra prokurorin e Apelit, Gentian Trenova ka ardhur dhe reagimi i deputetit të PD-së Oerd Bylykbashi. Ky i...

EDITORIAL

Ngjyrat e kryebashkiakut tironas, Erion Veliaj dhe portreti i rivales së tij

Erion Veliaj, kryebashkiaku tironas, vazhdon punën me projektet për një Tiranë europiane. Këtë të shtunë, Veliaj ka...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...