E shtunë, Dhjetor 15, 2018
Ballina Etiketimet Njohja

Etiketim: njohja

Vrasja e Indrit Pepës, njohja që në fëmijëri me autorin

Zbulohet zanafilla e konfliktit të Indrit Pepës që u ekzekutua me breshëri plumbash dje në orët e para të mëngjesit në Mamurras. Report Tv...

Lajm i mirë: Së shpejti njohja e ndërsjelltë e patentave Shqipëri-...

Një lajm i mirë do të vijë për të gjithë shqiptarët që jetojnë në Greqi në javët në vijim. Ministri për Evropën dhe Punët e...

Kancelari Kurz mbyll debatin: Austria e ka njohur Kosovën

Në Austri vijon debati për Kosovën pas deklaratave të zëvendëskancelarit Heinz-Christian Strache, që foli për autonominë e Veriut dhe që Serbisë të mos i...

Spanja nuk ndryshon qëndrim, ripërsërit përgjigjen rreth njohjes së pavarësisë së...

Spanja ka ripërsëritur edhe një herë qëndrimin e saj kundërshtues për njohjen e Pavarësisë së Kosovës. Sipas mediave në Beograd, Madridi zyrtar nuk ka hequr...

Rama: Uroj që Tahirin të mos e kem pishmanin e jetës...

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në mbledhjen e grupit të PS-së, uroi që deputetin socialist të mos e ketë pishmanin e jetës...

Miratohet pr/ligji, Shqipëria njeh pakicën bullgare si minoritet

Komisioni parlamentar i ligjeve ka miratuar projektligjin për pakicat kombëtare. Një prej pikave të rëndësishme të këtij ligji është njohja e pakicës bullgare si...

Serbia pjesë e BE pa njohur Kosovën? Ja si e komenton...

Presidentja e Kroacisë Kolinda Grobar Kitaroviç e cila hapi Samitin e Procesit të Bashkëpunimit të vendeve të Evropës Juglindore e pyetur nga “RTK Live”...

Le Pen: Nëse bëhem Presidente, Franca do ta tërheqë njohjen e...

Kandidatja presidenciale Marine Le Pen ka deklaruar se kur të bëhet presidente e Francës do ta iniciojë anulimin e njohjes së Kosovës. Djathtistja ekstreme, kryetarja...

Të njohësh Shqipërinë!

Një destinacion të jashtëzakonshëm do të përbënte turizmi me vizitat e shpellave apo speleologjik. siç njihet më së shumti. Ky vend  ka lumenjtë, liqenet,...

Pas njohjes nga Singapori, Kosova përfiton nga Programi i Bashkëpunimit 

Prishtinë, 6 dhjetor 2016 -  Njohja e Republikës së Kosovës nga Singapori tashmë ka dhënë rezultatin e parë. Prej tash Republika e Kosovës nga...

EDITORIAL

Sot Kuvendi i PD. Basha, lideri i një partie në rritje dhe europiane

Këtë të shtunë PD-ja zhvillon Kuvendin e saj. Gjatë këtyre viteve selia demokrate ka kaluar nëpër shumë...

FORUM

“Herët e para” të Ilir Metës si thyerje e tabuve të një Presidenti

Nga Gëzim Saliu -  Ishin thuajse të gjithë të sigurt se Ilir Meta do ishte një President ndryshe...

Me Ramën nuk mund të negociohet

Nga Kastriot Islami - Studentët e kanë kuptuar se Rama është një monstër… prandaj nuk pranojnë të negociojnë...