E martë, Shtator 25, 2018
Ballina Etiketimet Nishani

Etiketim: Nishani

VIDEO/ Nishani: Vettingu në politikë jo i lehtë, por e mbështesin...

Për ish-presidentin Bujar Nishani vettingu në politikë nuk do të jetë i lehtë. 'Pengesa e parë sipas tij është parlamenti, pasi opozita nuk i ka...

Dekorimi i atentatorit të Azem Hajdarit, Nishani: Sot u noterizua një...

Ish-presidenti Bujar Nishani iu është bashkuar reagimeve për akordimin e titullit "Qytetar Nderi" për atentatorin të Azem Hajdari. Përmes një statusi në rrjetin social "Facebook"...

U shpërfytyrua nga Kosova, Nishani sulmon Panuçin: Sharlatan, po shkatërron ç’u...

Pas rezultatit shumë të dobët, ku Shqipëria u mund 0-3 nga Kosova, vjen një reagim i ashpër nga ish-presidenti Bujar Nishani. Përmes një statusi në...

Ish-presidenti për Ramën: Na bëri të kemi turp, gënjeu edhe BE-në

Konferenca e përbashkët mes Presidenti të KE, Jean Claude Juncker dhe kryeministrit Edi Rama është parë me shumë sy kritik dhe negativ nga ish-presidenti...

Zyrtarizmi i shqipes në Maqedoni, Nishani: Maqedonia një fqinj edhe më...

Pas vendimit që mori sot Kuvendi i Maqedonisë për të zyrtarizuar me ligj gjuhën shqipe, vjen reagimi i ish-presidenti i Republikës, Bujar Nishani. Ky i...

VIDEO/ Hetimi për drogën, Nishani: Të përfshihet edhe Rama

Ish-Presidenti Bujar Nishani deklaroi në emisionin Fakt në syri.net se siguria kombëtare është rrezikuar dhe ishte kjo arsyeja pse mblodha Këshillin e Sigurisë Kombëtare...

Ja pse Nishani kërkoi 1 javë më parë zbardhjen e mbledhjes...

Ish-presidenti Bujar Nishani ka folur 1 javë më parë për informacione të klasifikuaranë emisionin “Të paekspozuarit” në News 24 në lidhje me krimin e...

Ish-Presidenti, Nishani: Zgjedhja e Ruçit në krye të Kuvendit, provokim radikal...

Ish-presidenti Bujar Nishani e ka cilësuar provokim nga ana e kryeministrit Edi Rama emërimin e Gramoz Ruçit në krye të Parlamentit shqiptar. I ftuar në...

Rikthehet në PD, Nishani do të drejtojë grupin e të vjetërve

Bujar Nishani pritet të rikthehet në partinë Demokratike. Vetëm pak kohë pasi dorëzojnë postin e kreut të shtetit shqiptarë Bujar Nishani pritet të rikthehet...

INTERVISTA/ Nishani: SHISH ka shpëtuar jetë masive. Prokuroria i rezistoi ndërhyrjes...

Ish-Presidenti Bujar Nishani në intervistën e parë për “Arena” nga Dritan Hila që pas lënies së detyrës së kreut të Shtetit, ka rrëfyer vështirësitë...

EDITORIAL

Opozita me projektligj: Oligarkëve duhet verifikim, sekuestrim dhe penalizim

-Shifra që deklaron PD është e frikshme, pasi flitet për 2.2 miliardë euro abuzim me paratë e...

FORUM

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...